Objevte nový ekologický venkovní koberec "EF Maat"
V nabídce již od 1 349 Kč!

5 tipů, jak jednoduše a přitom působivě vyzdobit zahradu

Zahrada je prodloužením vašeho domova, místem k odpočinku, společenskému setkávání nebo dokonce k pěstování vašich vášní. Zařízení tohoto venkovního prostoru z něj může udělat oázu klidu nebo ideální místo pro pořádání akcí a večírků.

Pro maximální využití venkovního prostoru je však nezbytné dodržet několik kroků, proto vám přinášíme 5 užitečných rad, které byste měli mít na paměti, když přemýšlíte o vybavení své zahrady:

1. Plánování a rozvržení: Před nákupem nábytku a doplňků je důležité získat hrubou představu o tom, jak má vaše zahrada vypadat. Kromě zohlednění aspektů, jako je sluneční světlo a stín, je vhodné se předem rozhodnout, jakému trendu se chcete věnovat, abyste zachovali jednotný styl.  

2. Nábytek odolný proti povětrnostním vlivům: Nešetřete na kvalitě materiálů zahradního nábytku! Dávejte přednost nábytku navrženému tak, aby odolal nejvyšším teplotám v létě a nejchladnějším v zimě. Výhodné materiály jsou umělý ratan, hliník a nerezová ocel, protože jsou nejen velmi odolné, ale také vyžadují velmi malou údržbu.

3. Dostatečné krytí: Abyste mohli svůj zelený koutek využívat po celý rok a za všech povětrnostních podmínek, je nezbytné instalovat vhodný kryt. Existuje mnoho různých řešení, od markýz po stínicí plachty, od altánů po pergoly. Důležité je zachovat určitý soulad s nábytkem a doplňky.

4. Ambientní osvětlení: Opět s cílem co nejvíce využívat zahradu se doporučuje instalovat systém osvětlení, který dokáže zlepšit atmosféru během letních večerů. I v případě osvětlení existuje na trhu nespočet řešení, která si můžete osvojit, i když nejlepší je volit řešení s nízkým dopadem na životní prostředí, jako jsou LED pásky.

5. Rostliny a květiny: Skutečným prvkem, který může vaší zahradě dodat styl, který preferujete, je přítomnost květin a rostlin. Vázy, květináče nebo vertikální zahrady prostředí oživí a uvolní. Také díky tomu, že se budete řídit sezónností květin a rostlin, můžete několikrát do roka změnit vzhled své zahrady. 

Dodržováním těchto tipů můžete svou zahradu proměnit v útulné a funkční místo, které je ideální pro trávení času venku s přáteli a rodinou. Ať už hledáte prostředí pro relaxaci nebo prostor pro společenské setkávání, zahradní nábytek může vše změnit!

Produkt přidán do seznamu přání