MAANTA CREW
Tým je naším největším přínosem!

OD SKROMNÝCH ZAČÁTKŮ


NA GLOBÁLNÍ ZNAČKU

Nikdy jsme nechtěli nikoho kopírovat, ale zjistili jsme, že vyprávíme příběh, který jsme už slyšeli. Od domácí garáže dvou zakladatelů Marca a Andrey Bettegových jsme od roku 2011 až dodnes čelili obtížím rovnajícím se oceánským vichřicím, dokud jsme s týmem Maanta nedorazili k první regatové bráně, silní, euforičtí, plní očekávání.

Pravdou je, že vlna za vlnou, tak jako plachetnice brázdí moře, aby dosáhla svého cíle, jsme prozíravě a vytrvale hleděli vpřed a přinášeli domů jeden cíl za druhým. Uvědomili jsme si, že žádnou organizaci nevytvoří jeden člověk, a naše posádka je toho příkladem a jsme hrdí na to, že s námi pracují všichni členové týmu. Od první objednávky 10 stínících plachet až po současnou globální přítomnost v Evropě a USA tvoří společnost Maanta tým talentovaných, nadšených a pravidlům se vzpírajících profesionálů, kteří pracují bok po boku.

Společnost zaměřená na zákazníka a jeho spokojenost, což dokazují naše recenze na Googlu. Svými výrobky a předprodejním i poprodejním servisem jsme ohromili stovky zákazníků a jsme na to hrdí. Nejsme jen společnost. Jsme sehraná posádka, kde kapitán využívá své zkušenosti.

Společnost založili dva zakladatelé Andrea a Marco Bettegovi, kteří poté přibrali společníky Davideho a Martina. Tým během několika let dobyl web a produkt rozšířil na mezinárodní úroveň. Všichni čtyři vždy projevovali velký cit pro lidi, kteří společnost tvoří.

Dodnes vedou posádku podle firemních hodnot:

INTEGRITY

Jsme neustále otevření, pokorní, čestní, etičtí a upřímní. Vždy usilujeme o to, co je správné, a ne o to, co je snadné nebo pohodlné.

RESPEKTUJTE

Chováme se k druhým tak, jak chceme, aby se chovali k nám. Snažíme se projevovat úctu ke všem živým bytostem v naší společnosti i mimo ni, ať už žijí v jakékoli komunitě.

POZITIVITA

Neustále hledáme příležitosti, jak přispět. Snažíme se pozitivně ovlivňovat životní prostředí.

PASSION

Jsme do toho zapojeni srdcem i myslí. Nemusíme být v práci, abychom potřebovali odpověď. Když něco děláme, děláme to, jak nejlépe umíme: dobré není dost dobré.

SPORTIVITY

Neustále zvyšujeme svou úroveň, abychom dávali víc a víc. Snažíme se řešit jednu věc po druhé a věnovat jí tolik času, kolik si zaslouží.

ÚČINNOST

Celá organizace musí neustále rozvíjet dovednosti, jak zabránit plýtvání časem a úsilím; využívat zdroje tím nejlepším možným způsobem. Každý musí pokorně sloužit efektivitě pro společné dobro.

ZODPOVĚDNOST

Za to, co slíbíme, přebíráme osobní zodpovědnost a jsme vždy připraveni reagovat a uvést pádné důvody.

Volby + chování + činy = odpovědnost

POČÁTKY ZNAČKY

Manta vděčí za své jméno charakteristickému vzhledu svého těla, které při plavání připomíná velký šál nebo plášť, vlající deku. Při pohledu z dálky vypadají manty skutečně jako obrovské tmavé deky pohupující se v moři. To si mysleli španělští mořeplavci 16. století, když je poprvé spatřili a rozhodli se je tak nazvat. Navzdory své obrovské velikosti se manta pohybuje ve vodě ladně a plynule.

Spojení této majestátní ryby se značkou Maanta vychází z touhy dát obrazný význam tomu, co se na trhu nabízí. Osud tomu chtěl, že když tyto čtyři partnery spojila stejná vášeň, plachtění, při jejich první plavbě na klidném moři je obklopily četné manty. Neklamné znamení, že cesta před námi je ta správná.

maanta-e-la-manta
barca-a-vela

NAŠE ZKUŠENOSTI

Desítky patentů, které byly vyvinuty, od stínicí plachty přes rolety až po shrnovací markýzy, dokládají vysoký stupeň výzkumu, vývoje a zdokonalování, kterého společnost dosáhla. Díky vášni všech zakladatelů pro jachting a zejména plachtění se nám podařilo propojit námořní technologie s našimi výrobky, které tak na trhu vynikají inovativností a jedinečností. Není náhodou, že jedinou radiální zahradní stínicí plachtu vyrábí společnost Maanta.

 

Všechny naše výrobky navrhujeme sami pomocí moderního 3D softwaru. Také díky této vlastní profesionalitě jsme schopni vyrábět svinovací plachty o rozloze přes 100 metrů čtverečních, jak bylo realizováno pro skupinu Alajmo na ostrově Certosa v Benátkách.

maanta-project-design

OD VÝROBCE KE SPOTŘEBITELI S KVALITOU MADE-IN-ITALY

Jedna z našich hodnot je rozhodně spojena s výrobní filozofií "Made in Italy": věříme, že naše ekonomická a sociální struktura má stále co říci a dát na mezinárodní úrovni. V roce 2020 jsme se vybavili stroji 4.0, abychom mohli začít stříhat a šít látky v Itálii. Sedmdesát procent toho, co prodáváme a vyvážíme, je hrdě vyrobeno v Itálii a je to jen jeden z mnoha způsobů, jak pomáháme našemu regionu. Navrhujeme, vyvíjíme rychlé prototypy a vyrábíme ve vlastní režii, což nám umožňuje kontrolu kvality a poměr cena/kvalita, který se liší od našich konkurentů.

produzione-maanta

V červnu 2016 se společnost Bega srl zúčastnila slavnostního otevření náměstí Piazza Faber v Tempio Pausania, které vytvořil Renzo Piano jako poctu svému velkému příteli Fabriziovi De Andrè.

Záměrem je vytvořit rolovací plachtové závěsy zavěšené na ocelových lanech, ukotvené ke stávajícím budovám, a vytvořit tak barevné tužky (de Andrèho oblíbený Faber), které se rozvinou v barevné plachty zdobící náměstí.

Navzdory několika poptávkám ze strany známějších firem si slavný ligurský architekt vybral společnost Bega srl, která dokázala nasadit inovativní, jednoduché a funkční technické řešení napínání, jež zajistilo dlouholeté stabilní otevírání a zavírání 14 plachet řízených jednotně jedinou elektronickou řídicí jednotkou.

V červenci 2022 nás oslovila společnost Alajmo Group, abychom pokryli venkovní prostor v Hostarii v Certose v krásných Benátkách.

Požadavkem bylo zakrýt prostor o rozloze více než 100 metrů čtverečních svinovací plachtou bez rolety. Bylo rozhodnuto použít plachtu Solaria Furl s drobnými úpravami, aby se překonala její obrovská hmotnost.

Výsledkem byla instalace přibližně 119 metrů čtverečních prodyšné tkaniny Meshnet, kterou bylo možné ručně navíjet pomocí navijáků Hantal.

Velká výzva, která nám přinesla velké uspokojení v oblasti s jedinečným prostředím.

MAANTA CREW

Poháněni naší nezkrotnou vášní pro jachting, plachtění a soutěžení, vnímáme se jako kapitáni se svou posádkou. Je to, jako by společnost byla naší lodí. Každý jednotlivec ve skupině je důležitý, aby byla plachta dokonale nastavena, a tím pádem splnila svůj úkol. Maanta roste a bude růst i nadále. To je možné díky skupině, která se postupem času vytvořila. Maanta Crew jsou všichni lidé, kteří provozují internetový obchod, kteří stojí za každou objednávkou, každou zásilkou, každým kliknutím a každým telefonátem;

Jsme parta lidí, které spojuje stejná hodnota: vášeň pro naši práci.

maanta-crew

AMBIENTE E SOSTENIBILITÀ

V roce 2020 jsme se také stali obecně prospěšnou společností (SB). Tyto typy struktur představují evoluci samotného pojetí společnosti: do svého firemního účelu zahrnují kromě cílů zisku také cíl mít pozitivní dopad na společnost a biosféru.

treedom-maanta

ZPRÁVA O DOPADECH

Každoročně zařazujeme zprávy o dopadech do následujícího archivu, který je přístupný na následujících odkazech:

Produkt přidán do seznamu přání