Vlastní stínované plachty? Nakonfigurujte si to online!

Proč zvolit plachtu vyrobenou na míru namísto standardní velikosti?
Zjistěte, kdy si naši zákazníci vybírají stínicí plachtu na míru namísto modelu standardních velikostí.
Porovnejte ceny standardní s plachtou na míru a sami zhodnoťte, zda se to vyplatí či nikoliv .
Objevte nový online konfigurátor, plánujete navrhnout plachtu pro váš domov v několika jednoduchých krocích!

Konfigurátor na míru

Vstupte do světa plachtových stanů

Konfigurace exkluzivních plachet Maanta Saill a Solaria z libovolného zařízení. Dokonalé setkání italské výroby a digitálních inovací!

Plachty Saill a Solaria jsou vyrobeny z prvotřídních technických tkanin, digitálně střižených, zatavených švů, vícevrstvých zesílených rohů, rohových desek z nerezové oceli námořní kvality a praktických nastavitelných obvodových popruhů a představují dokonalost ve světě stínicích plachet.

Proč zvolit plachtu na míru místo standardní velikosti?

Vytvoření plachty na míru je ideálním řešením, pokud potřebujete zakrýt prostory se speciálními rozměry, nebo jednoduše řečeno hledáte celkové pokrytí s přesností na centimetr!

Díky online konfigurátoru si můžete v několika jednoduchých krocích navrhnout plachtu svých snů! Po zadání skutečných rozměrů každé strany plachty nebo rozměrů celé plochy, která má být zakryta, konfigurátor automaticky vypočítá rozměry vaší plachty a poskytne vám bezplatnou a okamžitou nabídku!

Vyberte si z různých tvarů, jako je trojúhelník, pravoúhlý trojúhelník, čtverec, obdélník nebo lichoběžník, a získejte kryt, který se nejlépe hodí do vašeho prostoru.

Na přání je možné vytvořit i speciálnější tvary, které vyhoví každé potřebě, například pětiúhelníkové nebo šestiúhelníkové plachty.

Ať už se jedná o zahradu, terasu, balkon, restauraci nebo veřejný venkovní prostor, budete moci vytvořit dokonalý stín, který potřebujete.

Návrh a odhad zdarma pro vás!

Náš technický tým vám bezplatně pomůže při navrhování vaší vlastní plachty. Požádejte o svůj bezplatný projekt nyní vyplněním formuláře žádosti o cenovou nabídku!

Naše řady markýz

Solaria

Tento typ konstrukce se obvykle používá na závodních lodích pro dosažení lepšího výkonu. Mnoho řezů a švů umožňuje lepší rozložení síly působící na rohy a zajistí nám lepší napnutí plachty, které účinněji bojují s větrem, lépe odvádějí vodu a mají delší životnost.

 • Vyrobeno v Itálii
 • Radiální řez umožňující větší rozložení tahu
 • Strukturální tuhost
 • Trvanlivost v čase
 • Zvýšená odolnost proti větru
 • Digitální a automatické šití
 • Prvotřídní komponenty
 • Vícevrstvé výztuhy
 • Odolnost proti větru do 62 km/h
 • Až 42 m²
 • Záruka 4 roky

Saill

Stejná kvalita a stejné prémiové materiály plachet Solaria s horizontálním střihem, který zaručuje bezkonkurenční hodnotu za peníze.

 • Vyrobeno v Itálii,
 • Pásový příčný řez
 • Digitální a automatické šití
 • Komponenty první kvality
 • Vícevrstvé vyztužení
 • Odolnost proti větru do 50 km/h
 • Až 36 m²
 • 3letá záruka

Jaké výhody mají stínicí plachty Maanta oproti běžným plachtám na trhu?

Naše plachty, kompletně vyrobené v Itálii, jsou vybaveny praktickými nastavitelnými popruhy, díky nimž je napnutí plachty mnohem snazší, plynulejší a rovnoměrnější.

Tímto způsobem bude plachta dokonale napnutá po obvodu i uprostřed a nevzniknou žádné vodní kapsy. Díky úhelníkům z nerezové oceli 316 v rozích bude instalace plachty a nastavení obvodového popruhu pro dosažení rovnoměrného napínacího systému snazší.

Kromě toho jsou naše plachty vybaveny vícevrstvou výztuhou. Tím je zajištěna větší odolnost proti roztržení a namáhání.

Made in Italy

Veškeré procesy jsou řízeny přímo ve firmě pomocí digitálního vybavení a kvalifikovaného personálu.

Každý výrobek je vyroben ručně, ale s využitím pokročilých technologií. Kontrola kvality je přísná.

Vícevrstvé výztuhy

Jedním z nejvíce namáhaných míst plachtových stanů jsou rozhodně rohy. Vyztužujeme je několika vrstvami látky, které zpevňují a vyztužují, napomáhají správnému šíření síly a zkrášlují výrobek.

Nastavitelné popruhy

Inovativní systém napínání s individuálně nastavitelnými obvodovými výztužnými popruhy umožňuje rovnoměrné rozložení napětí po celé ploše plachty.

Inovativní technologické tkaniny

Prodyšný

Používá se extrémně větru odolná a chladivá síť Meshnet® 320g. Použitá tkanina je extrémně pevná, tkaná z panenského polyethylenu, který optimálně absorbuje nápor větru a krupobití.

Kromě toho je schopen vytvořit tepelný štít tak, aby poskytoval chladné stínění pod celou zakrytou plochou a zamezil tak efektu tepelné kapuce.

Hustá síťovina o hmotnosti 320 g také umožňuje odvádět 40 % vody, přičemž 25 % plachty je dobře napnuto. Je to vynikající tkanina odolná proti roztržení, plísním a trvanlivější. Nehromadí se v ní žádné pytle, jak se to může stát u nepromokavých tkanin.

Vodotěsné

Je použit polypropylen Purishade® 270g, chladivá tkanina odolná proti plísním s nejnižším indexem dopadu na životní prostředí (37) v žebříčku ekologické šetrnosti sestaveném sdružením HIGG. Purishade® je jediná tkanina, která je nepromokavá a zároveň prodyšná!

Kombinuje vynikající mechanické vlastnosti pevnosti v tahu s výbornou prodyšností a nepropustností.

Tkanina Purishade® je odolná až do 500 ml vodního sloupce, což vždy zaručuje svěžest a prodyšnost! Chrání tak zastíněnou plochu před deštěm, listím a nečistotami.

Kromě toho chrání před UV zářením díky UPF 50. Aby bylo možné plně využít vlastností tkaniny Purishade®, je nutné plachtu co nejlépe napnout a zajistit alespoň 25% vůli. To zajišťuje větší pevnost a zabraňuje tvorbě nepříjemných a nebezpečných středových vodních kapes.

FAQ

Díky našemu pohodlnému online konfigurátoru si můžete vytvořit a objednat plachtu na míru v několika jednoduchých krocích. Stačí změřit plochu, kterou chcete zakrýt, zadat ji do konfigurátoru (nezapomeňte zvolit skutečné a hrubé rozměry) a vybrat látku a typ prošití. Během několika sekund vám systém poskytne bezplatnou nabídku.

Rozhodně! Vzorky našich exkluzivních látek si můžete objednat přímo na našich webových stránkách www.maanta.cz .  Objednáním vzorků získáte: 4 různé barvy tkaniny Purishade® (pro nepromokavé plachty dostupné v barvách White, Ivory, Cloud, Beige) a 4 různé barvy tkaniny Meshnet 320 (pro prodyšné plachty dostupné v barvách Ivory, Beige, Cloud, Graphite) a poukaz na slevu 10 € na další nákup plachty Solaria nebo Saill.

Předpokládané datum dodání je uvedeno ihned, a to buď v sekci produktu, nebo při potvrzení objednávky. Načasování však závisí na sezónnosti a množství zpracovávaných objednávek. Po obdržení objednávky náš technický tým navrhne plachtu pomocí digitálních programů. Technický výkres spojený s objednávkou je poté zadán do výrobního plánu (digitální střih, poloautomatické šití, konečná kontrola kvality), zabalen a následně odeslán.

Výroba plachty na zakázku zahrnuje mnoho kroků, které trvají přibližně 15 pracovních dnů. Abyste se vyhnuli delšímu čekání, doporučujeme, pokud je to možné, navrhnout a objednat kluzák mimo sezónu (září až březen). Velmi často je výhodnější i cena a můžete využít případných slev a nabídek.

Vždy doporučujeme začít tím, že určíme, jaké budou naše kotevní body. Umístěte nebo naplánujte polohu stěnových desek nebo podpěrných sloupků. Tímto způsobem můžete snadno provádět měření mezi kotevními body. Náš konfigurátor vám ukáže rozměry, které potřebujete k návrhu plachty (délky stran a/nebo úhlopříček). Je nezbytné zajistit potřebný prostor pro kotevní nástroje. Mezi každým rohem plachty a příslušným kotevním bodem musí být vždy alespoň 35 cm. Pokud si nejste jisti, vyberte možnost "Vzdálenost ke kotevním bodům zadám".

Každá plachta Maanta je v každém rohu vybavena oky pro optimální upevnění ke kotevnímu systému. Abychom využili výhod technologie "X-tension", nepřidáváme po obvodu očka. Díky této technologii můžeme minimalizovat vznik nepříjemných vodních kapes ve středu plachty.

Plachta musí být instalována švy směrem nahoru, aby nápisy Maanta na rohových deskách byly čitelné zespodu plachty. Volba směřování švů nahoru není jen estetická: námi použitá nit, která se hojně používá v námořním světě, může být snadno vystavena atmosférickým jevům.

Odtokový bod je úhel, který je třeba zvolit u každé plachty vyrobené na míru, aby byl umožněn dokonalý odvod dešťové vody a kondenzace, která se může tvořit na spodní straně v období vysoké vlhkosti. Voda tak bude díky "principu dlaždic" vždy stékat směrem k určitému úhlu plachty a kapaliny budou moci vždy sklouznout pryč.

Pokud vidíte, že se na plachtě tvoří vodní kapsa nebo "břicho", je možné, že plachta není správně nainstalována. Naše plachty jsou vybaveny nastavitelnými obvodovými popruhy, podobně jako u běžných batohů, které jsou někdy příliš těsné. To znamená, že diagonály uvnitř plachty nejsou dostatečně napnuté.

Chcete-li tuto chybu opravit, postupujte podle následujících jednoduchých kroků:
1) V každém rohu uvolněte dva obvodové popruhy, které jsou nastavitelné po stranách.
2) Napněte plachtu co nejvíce k oběma rohům tak, aby byly úhlopříčky napnuté.
To by mělo vést k většímu napětí ve středu plachty, čímž by se odstranila vzniklá mezera.

Sníh může kvůli své hmotnosti způsobit roztržení nebo přetržení tkaniny.  Dalším rizikem je tvorba ledu v okách tkaniny, což by ji učinilo velmi křehkou.
Proto nedoporučujeme, abyste v případě sněžení nechávali plachtu nasazenou.  Místo toho doporučujeme odstranit plachtu tak, že nejprve uvolníte kotvu, uvolníte příslušnou karabinu a poté odstraníte všechny ostatní karabiny. Rozloženou plachtu je třeba vysušit, složit a uložit na suchém místě.

Stínicí plachty lze čistit neutrálními čisticími prostředky, nechat je několik minut působit a důkladně opláchnout.
Chcete-li odstranit skvrny nebo stopy, doporučujeme plachtu nejprve odstranit tak, že uvolníte kotvení, odepnete příslušnou karabinu a poté odstraníte všechny ostatní karabiny.
Po demontáži plachty lze k odstranění odolných skvrn použít měkké kartáče s pomocí vody a případně neutrálních čisticích prostředků.

Podle článku 49 písm. m) spotřebitelského zákoníku neexistuje právo na odstoupení od smlouvy u výrobků na míru. Plachty na míru jsou vytvářeny speciálně pro zákazníka podle přesných rozměrů, které vyhovují jednotlivci. V každém případě vám doporučujeme, abyste před objednávkou a během ní pečlivě zkontrolovali, zda jsou uvedené rozměry správné. Nebojte se! V případě pochybností je vám k dispozici náš tým, který vám poskytne veškeré potřebné rady a informace.

Produkt přidán do seznamu přání