Ulisse
Sloupek pro sluneční plachty

Ulisse stožár pro sluneční plachty, je high-tech produkt, robustní, ale zároveň elegantní a praktický.Byl vyvinut tak, aby kombinoval extrémní pevnost v ohybu s výškově nastavitelnými funkcemi. Ulisse nabízí 6 různých upevňovacích bodů, aby bylo možné připojit jednu nebo více plachet s nastavitelnou výškou.Praktický a elegantní, jeho eliptický profil je...
 • robust
  robust
 • variable height
  variable height
 • multi-sail
  multi-sail
5 106,36 Kč 6 079,00 Kč

Alu Simple
Sloup pro stínicí plachty s nastavitelnou výškou

Alu Simple je sloup s přední a zadní drážkou navržený pro nastavení výšky a sklonu stínících plachet při zachování konstantního napnutí s konstrukcí odolnou vůči povětrnostním vlivům. Alu Simple je vysoký 290 cm a je odolný vůči silnému větru, korozi a soli. Je navržený tak, aby měl dlouhou životnost i v oblastech s mimořádně nepříznivými povětrnostními...
 • variable height
  variable height
 • multi sail
  multi sail
 • extreme rigidity and robustness
  extreme rigidity and robustness
 • full optional
  full optional
 • aluminum exclusive design
  aluminum exclusive design
8 765,10 Kč 9 739,00 Kč

EZ Pole
Tyč pro stínicí plachty se 4 kotevními body

EZ Pole je ocelová tyč pro stínicí plachty se 4 kotevními body a sklonem 80°. Tyč EZ Pole je vysoká 260 cm a díky průměru 70 mm a přiložené větrné výztuze je ideálním řešením pro upevnění několika stínicích plachet i ve velmi větrných oblastech. Její sklon 80° nejenže dodává designu moderní nádech, ale také nabízí větší účinnost při zastínění venkovních...
4 106,86 Kč 4 369,00 Kč

Podrobnosti

Na trhu je mnoho sloupků pro stínicí plachty. Jsou ale opravdu bezpečné?
Ve společnosti Maanta nabízíme pevné a bezpečné stínicí sloupy pro stínicí plachty, aniž by to bylo na úkor designu a estetiky.

Sloupy jsou základem vašeho zastíněného prostoru. Musí být pevné a odolné 365 dní v roce. Proto ve společnosti Maanta vybíráme pro naše sloupy stínicí jen ty nejlepší materiály: hliník a nerezovou ocel.

 • Ulisse: je vyroben z designové eliptické oceli a poskytuje nesrovnatelnou pevnost a odolnost proti ohybu ve srovnání s jakoukoli jinou tyčí na trhu. Štíhlý, ale přesto ladný profil se dokonale hodí k plachtovým markýzám.
 • Alu Simple: vyrobený z práškově lakovaného hliníku, kombinuje exkluzivní design s odolností proti korozi a soli. Jeho design inspirovaný námořním světem si vás získá.

Stínicí sloupy Maanta jsou k dispozici v několika povrchových úpravách, které vyhoví každému požadavku: pozinkovaná ocel, antracit, stříbrná.

Na stožáry se zemnící základnou lze instalovat:

 • betonový sokl doporučených rozměrů 60x60x60
 • betonový povrch o tloušťce nejméně 15 cm
 • zátěžové podstavce

Sloupy s spony do zdi jsou určeny k ukotvení k obvodovým zdem a terasám ve výšce nejméně 45 cm!

Všechny naše sloupy jsou dodávány včetně montážního příslušenství a potřebného hardwaru pro bezpečnou instalaci stínicí plachty.
Kromě hardwaru a pevné základny se každá tyč dodává s exkluzivní sadou Muscle x3 Pole Kit, jedinečným kotevním systémem společnosti Maanta, který ztrojnásobuje napínací sílu působící na úhel plachty a zajišťuje tak extrémní pevnost a napětí!

Instalace je velmi jednoduchá, není potřeba žádná kvalifikovaná pracovní síla! 


Katalog sloupů

Katalog sloupů pro stínicí plachty MaantA

ALU-SIMPLE ULISSE COMPETITOR INOX 60X3
ALU-SIMPLE ULISSE KONKURENT  INOX 60X3
ODOLNOST PROTI OHYBU 5/5 5/5 2/5
BARVY Stříbrná - antracitová Ocel - antracit Ocel
ODOLNOST PROTI SOLI 3/5 3/5 4/5
MOŽNOST DOKOVÁNÍ Nekonečný 4 přední + 2 zadní 1 až 3
OBSAHUJE ZÁKLAD si si ne
HÁČEK NA PLACHTU včetně svalů x3 včetně svalů x3 s výjimkou
CENA KOMPLETNÍ SADY méně než 250 EUR méně než 250 EUR € 250/300
  Alu-Simple Ulisse pole


FAQ

 • Pevnost plachty v tahu. Stínící plachta, zejména velká, působí silou přibližně 45-50 kg. Dobré kotviště proto musí být schopné odolat nejen namáhání plachet, ale také atmosférickým vlivům, jako je vítr a voda. Na druhou stranu jsou sloupy, které najdete na trhu a na nejznámějších tržištích, velmi levné, ale nepříliš pevné. Při průměru jen několik centimetrů je napínání plachty nemožné. To ohrožuje nejen výsledek projektu, ale také bezpečnost samotné konstrukce.
 • Sloupy stínicí plachty Maanta jsou vysoce funkční. Díky naší technologii jsme navrhli sloupy, které umožňují naklonění stínicí plachty podle potřeby.
  Alu-Simple, naše prémiová vysokopevnostní hliníková sloup, má dvě dráhy pro ukotvení více plachet. Sloup z pozinkované oceli Ulisse má 6 kotevních bodů. To znamená, že můžete mít stín kdykoli během dne, i když je slunce velmi nízko. Zejména u nepromokavých stínicích plachet je základním předpokladem dobrý sklon, který umožňuje odtok vody a chrání před deštěm!

Rozdíl mezi sloupy 75° a 90° je čistě estetický. Je však třeba poznamenat, že sloup se sklonem 75° umožňuje obnovit prostor potřebný pro správné napnutí kotvy. U sloupu se sklonem 75° může tedy plachta pokrýt větší prostor než u sloupu se sklonem 90°, protože může být umístěna u základny sloupu.

Každý sloup Maanta obsahuje následující příslušenství

 • Robustní ocelová základní deska o tloušťce 10 mm (nebo nástěnné límce) - komerční hodnota 49,95 €
 • Sada Muscle x3 pro upevnění a napínání z nerezové oceli, plachtové lano ve "silver" barvě - komerční hodnota 29,95 €
 • Montážní kování a šrouby (ale ne závitové kotvy do země/stěny)

  Upevnění sloupu na stěnu je možné pouze tehdy, pokud je mezi oběma límci minimálně 30 cm prostoru. Proto musí mít stěna, ke které má být sloup připevněn, minimální výšku přibližně 45/50 cm. Zanechávám odkaz na naše webové stránky, které mohou být užitečné: https://www.maantaoutdoor.com/immagini/alu-simple/alu-simple-collare-istruzioni_en.pdf

  Náš model tyče "Alu-SimplE" nabízí větší odolnost vůči slanosti díky práškově lakovanému hliníku, který je odolný vůči rzi a slanosti. Sloupek Alu-SimplE je k dispozici ve třech verzích: s 90stupňovou základnou, se 75stupňovou šikmou základnou nebo s límci pro ukotvení do zdi.

  Ne, sloupy Maanta se vyrábějí pouze ve standardních velikostech.
  Výška 290 cm pro Alu-Simple, 275 cm pro Ulisse .

  Tuto operaci důrazně nedoporučujeme, ale pokud si ji přejete provést, nemůžeme zaručit její úspěch. Zejména v případě pozinkovaných sloupů by došlo k selhání ochranného pozinkování a následné tvorbě rzi.

  Cena tyčí Maanta se vztahuje na jednu tyč. Ať už jde o tyče Ulisse nebo Alu-Simple, všechny naše tyče obsahují: základnu do země nebo límce (u nástěnné verze), montážní kování (kromě závitových tyčí, které můžete zakoupit zde ) a exkluzivní MusclePole Kit pro ukotvení plachty s trojnásobným napětím.

  Sloupy Maanta se dodávají se základnou pro instalaci na betonový podklad o tloušťce nejméně 15 cm nebo na betonový sokl o rozměrech 60x60x60 cm. Návod k instalaci naleznete zde.

  Instalace na terasy a balkony je možná pouze s límcovou verzí, pro kterou je potřeba stěna vysoká alespoň 45 cm. Tyče lze instalovat uvnitř nebo vně terasy.
  Důrazně se nedoporučuje instalovat sloup se základnou v zemi: poškodí se tím opláštění terasy nebo balkonu a ohrozí se bezpečnost domu. 

  K instalaci sloupů Maanta není zapotřebí žádná specializovaná pracovní síla.

  Sloupy Maanta jsou dodávány ve dvou balících, což nám umožňuje doručit je do 72 hodin a za nízkou cenu 7,95 eur.

  Sloupy Maanta umožňují ukotvení více než jedné plachty. V případě velkých plachet doporučujeme zakoupit backstay, který zajistí větší stabilitu a bezpečnost konstrukce. Zde je odkaz: https://www.maanta.cz/kotveni/7015-zesileni-zad.html

  Jistě, jsou k dispozici na tomto linku: https://www.maanta.cz/39-prislusenstvi

  Produkt přidán do seznamu přání