SolariA Prodyšná Plachta
naše nejlepší prodyšná plachta

Solaria ombreggiante je sluneční plachta made in Italy vyrobená z velmi pevného materiálu Meshnet® HDPE 320 gramů na metr čtvereční. Jeho hlavní vlastnosti jsou - Radialní střih - Tkanina Meshnet HDPE 320 gramů - Digitální prošívání - Akroužky z nerezové oceli - Vyrobeno v Itálii .. Optimální ochrana před UV zářením, sluncem a větrem do 65 km/h. Radiální...
 • Meshnet 320g
  Meshnet 320g
 • breathable
  breathable
 • heat shield
  heat shield
 • 4 year warranty
  4 year warranty
 • wind resistance max 55-65
  wind resistance max 55-65
10 809,00 Kč

SolariA Furl Prodyšná Plachta
stínící plachta rolovaná ručně

Plachtu Solaria Furl s prodyšnou tkaninou možno srolovat na sebe díky rolleru Maanta. Je navržena, vyvinuta a vyrobena přímo v naší firmě a může se pochlubit kvalitou Made in Italy a jedinečným designem. Zvýšený navíječ, hliník a Inox 316, to jsou jen některé z předností. Námořnická kvalita ve službách slunečních plachet! Ideální pro vytvoření...
 • Meshnet 320g
  Meshnet 320g
 • breathable
  breathable
 • heat shield
  heat shield
 • 4 year warranty
  4 year warranty
 • wind resistance max 55-65
  wind resistance max 55-65
26 079,00 Kč

Saill Prodyšná Plachta
prémiová prodyšná plachta

Stínící plachta je sluneční plachtavyrobená v Itálii realizovaná z Meshnet® HDPE 320 gr/m². jeho hlavní vlastnosti jsou - Křížový střih (pásový) - Tkanina Meshnet HDPE 320 gr/m² - Kroužky z nerezové oceli 316 - Digitální prošívání - Vyrobeno v Itálii .. Saill je sluneční plachta vyrobená v Itálii z nejsilnější HDPE tkaniny 320 gramů na metr čtvereční....
 • Meshnet 320g
  Meshnet 320g
 • wind resistance max 51-62
  wind resistance max 51-62
 • breathable
  breathable
 • heat shield
  heat shield
 • 3 year warranty
  3 year warranty
7 299,00 Kč

EasyShade Prodyšná Plachta
Stín za nejlepší cenu

Tento stín na plachty je základní a nabízí nejlepší poměr ceny a kvality. Snadná montážjejí hlavní vlastnosti jsou - Příčný řez (pásový) - Tkanina 180 gr/m2 - Kroužky z nerezové oceli .  Prodyšná stínicí tkanina EasyShade je stínicí tkanina odolná proti větru a krupobití díky tkané látce, neuvěřitelné odolnosti proti roztržení, odolnosti proti plísním a...
 • wind resistance max 40-50
  wind resistance max 40-50
 • breathable
  breathable
 • 2 year warranty
  2 year warranty
 • Hdpe 180g
  Hdpe 180g
 • straight cut
  straight cut
859,00 Kč

Maistra
Hliníkový designový altán s posuvnou střechou

Inovativní pergolový altán Maistra je celý vyroben v Itálii z nejkvalitnějších surovin určených pro venkovní použití. Otevírací a zavírací manévry jsou neuvěřitelně hladké a rychlé . U vás doma za pár dní , montáž svépomocí za pár hodin . Maistra bude vypadat nádherně ve všech situacích a místech, jako jsou zahrady, patio, v blízkosti bazénu nebo k...
 • wind resistance max 51-62
  wind resistance max 51-62
 • 500mm water column
  500mm water column
 • UV protection UPF 50
  UV protection UPF 50
 • 3 year warranty
  3 year warranty
 • Purishade 270g
  Purishade 270g
 • digitalni strih
  digitalni strih
53 711,40 Kč 89 519,00 Kč
zbývající čas

Vzorky tkanin zdarma Solaria a Saill

Rukou se dotkněte inovativních technických tkanin Maanta.Purishade® VodotěsnýTato revoluční nepromokavá textilie pro sluneční plachty je výsledkem let vývoje a výzkumu.Purishade® je vodotěsný a zároveň prodyšný, odolný proti tahu a otěru.Výroba je obzvláště šetrná k životnímu prostředí.HDPE 320 proti větru a krupobitíZcela nová polyethylenová tkanina s...
24,40 Kč

Ochranný kryt Solaria Furl

Ochranný obal na svinovací plachty Solaria Furl je ideálním doplňkem pro zimní uskladnění svinuté plachty po svinutí a bez sejmutí.Je to praktické a rychlé řešení díky zvýšenému suchému zipu a elastické pásky pro rychlé uvolnění. 4 cm široký suchý zip Tkanina odpuzující vodu, skvrnám a plísním Postranní otevírání pro větší prodyšnost Rychlé uvolnění...
3 409,00 Kč

Insights

Co je prodyšná stínicí tkanina?

Prodyšná tkanina je tkanina, která se vyznačuje takzvanou "volnou vazbou", tj. tkanina je zpracována tak, že vazby jsou méně husté než u jiných typů tkanin, například u nepromokavých tkanin. 

Výsledkem je právě charakteristická prodyšnost, která dodává plachtě svěžest a odstraňuje efekt "tepelné kapuce".  

Kromě toho bychom vám rádi připomněli, že plachtové markýzy z HDPE tkaniny, které najdete v této kategorii, jsou zaručeně odolné proti krupobití.

Naše prodyšná tkanina HDPE je vyrobena z polyethylenu s vysokou hustotou.

Ten se vyznačuje vyšší pevností v tahu než polyethylen o nízké hustotě. Tato vlastnost je pro plachtu optimální, protože ji umožňuje maximálně napnout, aby se odstranily případné záhyby, aniž by hrozilo její roztržení.

 

Naše prodyšné tkaniny

Společnost Maanta nabízí dva typy prodyšné polyethylenové tkaniny s vysokou hustotou (HDPE a Meshnet). Obě jsou ošetřeny proti plísním a díky svým vlastnostem schnou v rekordním čase i po dlouhých deštích.

Obě tkaniny se od sebe liší gramáží, tj. poměrem hmotnosti k ploše povrchu (g/m2). 

První tkanina s názvem HDPE je prodyšná a tvoří všechny základní prodyšné stínicí plachty "EasyShade".

Má hmotnost 180 g/m2 a je panenská, tj. nerecyklovaná. Tato tkanina byla vybrána proto, aby byla zajištěna vyšší kvalita vlákna. 

V modelu EasyShade je tato tkanina vždy nabízena v příčném střihu, tj. s vodorovnými pruhy a vysoce pevnými švy, a ve 4 barevných variantách: slonová kost, béžová, mrak a grafitová. Na výběr je 20 různých velikostí ve čtyřech tvarech: trojúhelník, obdélník, obdélník a čtverec.

Všechny naše prodyšné tkaniny o gramáži 180 g/m2 mají také jednu zásadní vlastnost pro stínicí konstrukci:tkanina nabízí dobrou UV ochranu.

 

 

Druhá prodyšná tkanina, nazvaná MESHNET, je prestižní technická tkanina a používá se pro výrobu modelů Saill a Solaria.

Je také vyrobena z polyethylenu s vysokou hustotou, ale s vyšší hmotností: 320 g/m2

Tato tkanina je kompletně vyrobena v Itálii a opět bylo vědomě rozhodnuto zvolit panenskou tkaninu, aby byla zaručena nová a silná příze. 

Síť "MESHNET" je skutečným tepelným štítem, protože díky své široké síťovině a specifické hmotnosti propouští teplo z asfaltu směrem nahoru a zároveň udržuje prostor pod krytem odvětraný. Tkanina MESHNET zároveň blokuje UV > 89% ultrafialových paprsků, což je zásadní prvek při výběru stínicí konstrukce.

S tkaninou "MESHNET" 320 gr/m2 vyrábíme v našich skladech dva modely plachet, 100% "Made in Italy". 

První model vyrobený z prodyšného materiálu o hmotnosti 320 g/m2 se nazývá "Saill" a vyznačuje se příčným střihem.

Tkanina je řezána digitálně na nejmodernějším přesném řezacím stroji. Finální šití provádějí naše zkušené švadleny.

 

Druhý model, který se vyrábí z tkaniny "MESHNET", se nazývá "Solaria" a vyznačuje se radiálním střihem. Co to znamená? Kusy látky se nestříhají na pruhy, ale na segmenty, které se pak radiálně sešívají: radiální střih vynalezl v roce 1983 návrhář plachet Tom Schnackenberg. Výhodou je, že je zaručeno správné a rovnoměrné rozložení napětí. Vnější vlivy, jako je vítr, jsou plachtou s tímto střihem lépe podporovány.

 

Modely "Saill" i "Solaria" se vyrábějí ve standardních velikostech a jsou také přizpůsobeny potřebám zákazníka. 

Společnost Maanta nabízí 15 standardních velikostí v obdélníkových, čtvercových a trojúhelníkových tvarech ve 4 barvách: slonová kost, béžová, mrak a grafitová. 

Pro přizpůsobení velikosti jsme vytvořili speciální konfigurátor, do kterého můžete zadat požadované rozměry a vybrat si mezi rozměry kotev a rozměry samotné plachty.

 

Pro přístup klikněte zde!

Všimněte si, že u prodyšných plachet nemusíte vybírat žádná místa pro odvod vody, protože vodu filtruje samotná tkanina.

Katalog Plachet Maanta

Stínící tkaniny (prodyšné)

EASY SHADE OMBREGGIANTE SAILL OMBREGGIANTE SOLARIA OMBREGGIANTE
EASY SHADE SAILL SOLARIA
TYP LÁTKY POLYETYLEN VIRGIN HDPE PPOLYETYLEN VIRGIN HDPE POLYETYLEN VIRGIN HDPE
HMOTNOST TKANINY 180g/m² 320g/m² 320g/m²
EKOLOGICKÁ KOMPATIBILITA 5/5 3/5 3/5
MAXIMÁLNÍ PLOCHA 30m² 36m² 42m²
STÁLOST BAREV 5/5 5/5 5/5
ODOLNOST PROTI VĚTRU* 40-50 km/h 51-62 km/h 55-65 km/h
ODOLNOST VŮČI
SLZY/KROUPY
4/5 5/5 5/5
VODĚODOLNÝ 1/5 2/5 2/5
VODA DEFLUZOVANÁ 20% 40% 40%
RIZIKO KONDENZACE - - -
ODOLNOST PROTI
VODNÍMU KOLONU
0 0 0
VNÍMANÁ ČERSTVOST 4/5 5/5 5/5
ODOLNOST PROTI PLÍSNÍM 5/5 5/5 5/5
ODOLNOST PROTI ODĚRU 4/5 5/5 5/5
NAPĚŤOVÝ ODPOR 4/5 5/5 5/5
ROVNOMĚRNOST NAPĚTÍ 2/5 4/5 5/5
STŘÍHÁNÍ TKANIN s páskou s páskou radiální
ROČNÍ ZÁRUKA *** 2 3 4
NÁKLADY NA MQ přibližně 3€ přibližně 25€ přibližně 35€
DOSTUPNOST NA MÍRU NE ANO (+8€/mq) ANO (+8€/mq)
OBJEVTE JI! OBJEVTE JI! OBJEVTE JI!

* při správném použití tahu 45 kg na roh

** s minimálním sklonem 1 metr

*** záruka je uznána na výrobky instalované podle našich pokynů a pouze na výrobní vady

FAQ

Prodyšná tkanina je zvolena oproti nepromokavé tkanině právě kvůli svěžesti, kterou dokáže udržet pod potahem i v těch nejteplejších dnech. 

Kromě toho je tato tkanina vhodnější pro obzvláště větrné oblasti, protože nad potahem neakumuluje vítr a další atmosférické vlivy. 

Prodyšná tkanina MESHNET odolá silným poryvům větru o rychlosti až 62 km/h

Kromě toho je každá prodyšná tkanina díky svým vlastnostem schopna velmi rychle schnout, a to i po mnoha hodinách vystavení dešti.

A konečně, díky minimální elastické složce, kterou nepromokavé tkaniny nemají, jsou prodyšné tkaniny mnohem lépe schopné absorbovat nápory krupobití.

Proto se dává přednost prodyšným tkaninám, protože díky těmto vlastnostem není nutné plachty v případě bouřky nebo krupobití demontovat, pokud jsou správně napnuté a nakloněné. Ani v případě obyčejného deště se na krytu nehromadí žádný balast.

Prodyšná tkanina se volí zejména pro přístřešky pro auta, tj. pro jedno parkovací místo se 2 stěnovými kotvami a 2 sloupky nebo 4 sloupky, nebo pro více parkovacích míst. 

Konstrukce plachet jsou ve skutečnosti vhodné pro křídla, zejména díky tyčím s několika kotevními body.

Zastínění vozu v létě prodyšnou tkaninou znamená zachování dobré cirkulace vzduchu pod konstrukcí a zároveň zajištění ochrany vozu před krupobitím a silnými poryvy větru. Také v zimě, při krátkých sněhových srážkách, není třeba plachtu včas odstraňovat. Protože je tkanina "široce síťovaná", a tedy perforovaná, může být sníh postupně odfiltrován a příliš nezatěžuje tkaninu a konstrukci. To platí pouze v případě, že je plachta správně napnutá a nakloněná.  

Prodyšná tkanina je také oblíbená, pokud potřebujete zastínit venkovní prostor ve velmi horké oblasti a potřebujete ji použít zejména pro akce konané za příznivého počasí. 

To je případ bazénů, které se ve většině případů využívají za jasného počasí a v nejteplejších hodinách. Přemýšlení o zastínění plachtou z prodyšné tkaniny se osvědčí právě díky nepřetržitému proudění vzduchu a zaručenému množství stínu. U stejných barev se nejvíce doporučují tmavší (grafitové), které mají menší efekt tepelné "kapuce" a více chrání před slunečním zářením.

Před čištěním plachty po sezónním použití je nutné ji sejmout z nosné konstrukce. 

Demontáž je velmi jednoduchá a nevyžaduje žádné speciální nářadí. Jednoduše uvolněte napětí na jedné klapce a poté ji odepněte. Plachtu je pak možné odpojit od všech kotevních úchytů a v případě potřeby ji vyčistit a vrátit do obalu.

K odstranění prachu stačí použít houbu a neutrální čisticí prostředek, nechat několik minut působit a poté opláchnout.

K odstranění skvrn nebo skvrn používejte velmi jemné kartáče, abyste nepoškodili tkaninu.

Ano, jedná se o plachty z tkaniny Purishade®.  

Tkanina Purishade® je olefinová polypropylenová tkanina mimořádně odolná proti oděru. Původně byla koncipována jako nepromokavá tkanina, ale během let studia se nám podařilo spojit nepromokavost s prodyšnou složkou, která odpovídá výše popsaným polyethylenovým tkaninám. 

Pro velmi větrné oblasti, kde je nutné chránit i před vodou, je tato tkanina vhodným řešením.

Produkt přidán do seznamu přání