Podzim s Maantou: získejte slevu až 50 € na Solaria a Saill

EasyShade Prodyšná Plachta
Stín za nejlepší cenu

Tento stín na plachty je základní a nabízí nejlepší poměr ceny a kvality. Snadná montážjejí hlavní vlastnosti jsou - Příčný řez (pásový) - Tkanina 180 gr/m2 - Kroužky z nerezové oceli .  Prodyšná stínicí tkanina EasyShade je stínicí tkanina odolná proti větru a krupobití díky tkané látce, neuvěřitelné odolnosti proti roztržení, odolnosti proti plísním a...
 • wind resistance max 40-50
  wind resistance max 40-50
 • breathable
  breathable
 • 2 year warranty
  2 year warranty
 • Hdpe 180g
  Hdpe 180g
 • straight cut
  straight cut
859,00 Kč

SolariA Prodyšná Plachta
naše nejlepší prodyšná plachta

Solaria ombreggiante je sluneční plachta made in Italy vyrobená z velmi pevného materiálu Meshnet® HDPE 320 gramů na metr čtvereční. Jeho hlavní vlastnosti jsou - Radialní střih - Tkanina Meshnet HDPE 320 gramů - Digitální prošívání - Akroužky z nerezové oceli - Vyrobeno v Itálii .. Optimální ochrana před UV zářením, sluncem a větrem do 65 km/h. Radiální...
 • Meshnet 320g
  Meshnet 320g
 • breathable
  breathable
 • heat shield
  heat shield
 • 4 year warranty
  4 year warranty
 • wind resistance max 55-65
  wind resistance max 55-65
9 559,00 Kč 10 809,00 Kč
zbývající čas

Saill Prodyšná Plachta
prémiová prodyšná plachta

Stínící plachta je sluneční plachtavyrobená v Itálii realizovaná z Meshnet® HDPE 320 gr/m2. jeho hlavní vlastnosti jsou - Křížový střih (pásový) - Tkanina Meshnet HDPE 320 gr/m2 - Kroužky z nerezové oceli 316 - Digitální prošívání - Vyrobeno v Itálii .. Saill je sluneční plachta vyrobená v Itálii z nejsilnější HDPE tkaniny 320 gramů na metr čtvereční....
 • Meshnet 320g
  Meshnet 320g
 • wind resistance max 51-62
  wind resistance max 51-62
 • breathable
  breathable
 • heat shield
  heat shield
 • 3 year warranty
  3 year warranty
6 549,00 Kč 7 299,00 Kč
zbývající čas

Vzorky tkanin zdarma Solaria a Saill

Rukou se dotkněte inovativních technických tkanin Maanta.Purishade® VodotěsnýTato revoluční nepromokavá textilie pro sluneční plachty je výsledkem let vývoje a výzkumu.Purishade® je vodotěsný a zároveň prodyšný, odolný proti tahu a otěru.Výroba je obzvláště šetrná k životnímu prostředí.HDPE 320 proti větru a krupobitíZcela nová polyethylenová tkanina s...
24,40 Kč

Co je prodyšná stínicí tkanina?

Prodyšná tkanina je tkanina, která se vyznačuje takzvanou "volnou vazbou", tj. tkanina je zpracována tak, že vazby jsou méně husté než u jiných typů tkanin, například u nepromokavých tkanin. 

Výsledkem je právě charakteristická prodyšnost, která dodává plachtě svěžest a odstraňuje efekt "tepelné kapuce".  

Kromě toho bychom vám rádi připomněli, že plachtové markýzy z HDPE tkaniny, které najdete v této kategorii, jsou zaručeně odolné proti krupobití.

Naše prodyšná tkanina HDPE je vyrobena z polyethylenu s vysokou hustotou.

Ten se vyznačuje vyšší pevností v tahu než polyethylen o nízké hustotě. Tato vlastnost je pro plachtu optimální, protože ji umožňuje maximálně napnout, aby se odstranily případné záhyby, aniž by hrozilo její roztržení.

 

Naše prodyšné tkaniny

Společnost Maanta nabízí dva typy prodyšné polyethylenové tkaniny s vysokou hustotou (HDPE a Meshnet). Obě jsou ošetřeny proti plísním a díky svým vlastnostem schnou v rekordním čase i po dlouhých deštích.

Obě tkaniny se od sebe liší gramáží, tj. poměrem hmotnosti k ploše povrchu (g/m2). 

První tkanina s názvem HDPE je prodyšná a tvoří všechny základní prodyšné stínicí plachty "EasyShade".

Má hmotnost 180 g/m2 a je panenská, tj. nerecyklovaná. Tato tkanina byla vybrána proto, aby byla zajištěna vyšší kvalita vlákna. 

V modelu EasyShade je tato tkanina vždy nabízena v příčném střihu, tj. s vodorovnými pruhy a vysoce pevnými švy, a ve 4 barevných variantách: slonová kost, béžová, mrak a grafitová. Na výběr je 20 různých velikostí ve čtyřech tvarech: trojúhelník, obdélník, obdélník a čtverec.

Všechny naše prodyšné tkaniny o gramáži 180 g/m2 mají také jednu zásadní vlastnost pro stínicí konstrukci:tkanina nabízí dobrou UV ochranu.

 

 

Druhá prodyšná tkanina, nazvaná MESHNET, je prestižní technická tkanina a používá se pro výrobu modelů Saill a Solaria.

Je také vyrobena z polyethylenu s vysokou hustotou, ale s vyšší hmotností: 320 g/m2

Tato tkanina je kompletně vyrobena v Itálii a opět bylo vědomě rozhodnuto zvolit panenskou tkaninu, aby byla zaručena nová a silná příze. 

Síť "MESHNET" je skutečným tepelným štítem, protože díky své široké síťovině a specifické hmotnosti propouští teplo z asfaltu směrem nahoru a zároveň udržuje prostor pod krytem odvětraný. Tkanina MESHNET zároveň blokuje UV > 89% ultrafialových paprsků, což je zásadní prvek při výběru stínicí konstrukce.

S tkaninou "MESHNET" 320 gr/m2 vyrábíme v našich skladech dva modely plachet, 100% "Made in Italy". 

První model vyrobený z prodyšného materiálu o hmotnosti 320 g/m2 se nazývá "Saill" a vyznačuje se příčným střihem.

Tkanina je řezána digitálně na nejmodernějším přesném řezacím stroji. Finální šití provádějí naše zkušené švadleny.

 

Druhý model, který se vyrábí z tkaniny "MESHNET", se nazývá "Solaria" a vyznačuje se radiálním střihem. Co to znamená? Kusy látky se nestříhají na pruhy, ale na segmenty, které se pak radiálně sešívají: radiální střih vynalezl v roce 1983 návrhář plachet Tom Schnackenberg. Výhodou je, že je zaručeno správné a rovnoměrné rozložení napětí. Vnější vlivy, jako je vítr, jsou plachtou s tímto střihem lépe podporovány.

 

Modely "Saill" i "Solaria" se vyrábějí ve standardních velikostech a jsou také přizpůsobeny potřebám zákazníka. 

Společnost Maanta nabízí 15 standardních velikostí v obdélníkových, čtvercových a trojúhelníkových tvarech ve 4 barvách: slonová kost, béžová, mrak a grafitová. 

Pro přizpůsobení velikosti jsme vytvořili speciální konfigurátor, do kterého můžete zadat požadované rozměry a vybrat si mezi rozměry kotev a rozměry samotné plachty.

 

Pro přístup klikněte zde!

Všimněte si, že u prodyšných plachet nemusíte vybírat žádná místa pro odvod vody, protože vodu filtruje samotná tkanina.

Produkt přidán do seznamu přání