Stínící plachta s hliníkovým profilem na stěnu

Z potřeby ukotvit jednu stranu plachty ke stěně domu se zrodily Solaria Lean a Solaria +Plus Lean.

Hliníkový profil upevněný na celé straně plachty nepropouští dešťovou vodu mezi plachtou a stěnou.

Ukotvení celé strany plachty k vnější stěně tak zaručuje úplnou ochranu před kapáním a maximální pohodlí i za silného deště.

Přejít na konfigurátor

Ochrana před větrem a deštěm

Solaria Lean a Solaria +Plus Lean

Hliníkový stěnový profil, speciálně navržený pro naše plachty, má zářez proti odkapávání, díky kterému dokonale přilne k povrchu.

Spolu s měkkým těsněním, které je součástí dodávky, systém Lean přilne i k hrubým stěnám. 

Výsledkem systému proti odkapávání spolu s profilem Lean a látkou Purishade jsou systémy Solaria Lean a Solaria +Plus Lean. Dvě stínicí plachty pro montáž na stěnu, ideální pro ochranu venkovního nábytku. 

Díky odolnosti do 62 km/h a schopnosti přizpůsobit se venkovním prostorám o rozloze až 42 m2 nabízejí Solaria Lean a Solaria +Plus Lean praktické, spolehlivé a designové řešení ochrany venkovních prostor před deštěm a větrem.

Exkluzivní maanta

TĚSNĚNÍ PROTI ODKAPÁVÁNÍ


Jedinečná konstrukce profilu a těsnění vyvinutá týmem výzkumu a vývoje společnosti Maanta umožňuje dokonalé přilnutí boční strany plachty ke stěně a zabraňuje pronikání dešťové vody. Součinnost mezi profilem a nepromokavou tkaninou Purishade zabraňuje odkapávání a zaručuje nepromokavost a pohodlí.

 • Zaručená nepromokavost i při silném dešti
 • Úplné přilnutí mezi vnější stěnou a markýzou
 • Hliníkovýprofil s těsněním v ceně
 • K dispozici na míru bez příplatku
 • Jedinečný design vyvinutý týmem Maanta

Odolnost proti větru

Nadrozměrný profil se 7mm drážkou

Kromě toho, že umožňuje dokonalé přilnutí strany plachty ke stěně, zaručuje profil stěny také velkou pevnost. Upevňovací drážka mezi plachtou a stěnovým profilem byla totiž oproti běžným profilům na trhu předimenzována, což zaručuje odolnost proti nárazovému větru o rychlosti až 62 km/h. Spojovací tyč mezi plachtou a profilem má průměr 7 milimetrů.

 • Odolnost proti větru o rychlosti až 62 km/h
 • Nadměrný otvor pro upevnění (7 mm)
 • Unikátní konstrukce vyvinutá týmem Maanta

Přizpůsobení na míru

Dlouhá strana až 9 metrů

Díky kvalitě materiálů a výrobnímu procesu je řešení Lean ideální pro ochranu velkých venkovních ploch, jako jsou zahrady, podkrovní domy nebo terasy, před deštěm a větrem. Stěnový profil je totiž vhodný pro plachty s dlouhou stranou až 9 metrů, čímž zaručuje pokrytí i velmi velkých prostor. 

 • Vhodný pro plachty dlouhé až 9 metrů
 • Ideální pro zahrady, podkrovní domy a terasy
 • Spolehlivá ochrana před deštěm a větrem

PROČ SI VYBRAT PROFILOVOU STĚNU

Rovnoměrné napínání

Inovativní systém horizontálního upevnění na stěnovém profilu umožňuje rovnoměrné rozložení napětí po celé straně plachty.

Dokonalá přilnavost ke stěně

Těsnění vyvinuté oddělením výzkumu a vývoje umožňuje dokonalé přilnutí boku plachty k vnější stěně a zabraňuje pronikání dešťové vody.

Odolává větru o rychlosti až 62 km/h

Výběr materiálů a profil se zvýšenou tloušťkou zajišťují maximální výkon a odolnost proti silným poryvům větru. 

Purishade® Ivory

Modely Solaria Lean a Solaria +Plus Lean
Dostupné velikosti Standardní a na míru prostřednictvím konfigurátoru
Hydroizolace na straně stěny Ano s exkluzivním těsněním v ceně
Boční napínání Ano pomocí popruhu a třmenu
Odolnost proti větru Až 62 km/h
PROFIL
Materiál Hliník o tloušťce 3 mm
Barva Stříbrná (nelakovaný hliník)
Otvor pro plachtu Zvětšený 7 mm
Součástí dodávky materiálu Třmeny a specifické šrouby pro upevnění plachty ke stěnovému profilu
Materiál není součástí dodávky Kotvící příslušenství pro upevnění rohů plachty naproti stěnového profilu. Součástí dodávky nejsou ani šrouby potřebné k upevnění profilu ke stěně

JAK INSTALOVAT SOLARIA LEAN A SOLARIA +PLUS LEAN

Instalace Solaria Lean nebo Solaria +Plus Lean je jednoduchá a nevyžaduje žádnou specializovanou práci ani vybavení. Postupujte podle pokynů v instalačním videu nebo si stáhněte průvodce ve formátu pdf. Pokud potřebujete další podporu, je vám k dispozici naše technické oddělení.

Technický list, obsah balení, průvodce montáží a záruka.

Stáhněte si průvodce ve formátu pdf

FAQ

Solaria Lean a Solaria +Plus Lean jsou řešením pro ty, kteří potřebují chránit svůj venkovní prostor před větrem a deštěm a chtějí plně využít prostor, který mají k dispozici. Díky opření jedné strany plachty o venkovní stěnu se zamezí nepříjemnému zatékání vody mezi plachtu a stěnu. 

Řešení Lean se stěnovým profilem může pokrýt venkovní plochy, jako jsou zahrady individuálních domů, terasy bytových domů nebo terasy barů a restaurací. Díky vysoké odolnosti proti větru je vhodné i pro klimaticky znevýhodněné oblasti, jako jsou přímořské zóny nebo obzvláště větrné oblasti.

Díky součinnosti stěnového profilu a tkaniny Purishade jsou řešení Lean zcela vodotěsná. Díky této vlastnosti jsou vhodné pro ochranu venkovního nábytku a umožňují vám užívat si venkovní prostory i v zimě.

Produkt přidán do seznamu přání