Je lepší nepromokavá nebo prodyšná látka?
Objevte 4 látky plachet Maanta!

Objevte kompletního průvodce výběrem nejlepší látky pro vaši stínící plachtu.
Lepší Purishade® nebo HDPE?
Technické vlastnosti, chování při silném větru a dešti.

Lepší voděodolná nebo prodyšná látka?
Objevte 4 látky plachet Maanta!

Objevte průvodce dokončí výběr nejlepší látky pro vaši stínící plachtu.

Lepší Purishade® nebo HDPE?
Technické vlastnosti, chování v případě silného větru a déšť.


Naše látky pro stínící plachty: vlastnosti a přednosti

Sluneční plachty z katalogu Maanta jsou k dispozici ve 4 různých látkách.

Easy Shades základní úrovně jsou vyrobeny ve voděodolné verzi se 160g PU dvojitě potaženým POLYESTEREM, zatímco stínící prvky jsou vyrobeny ze 180g vysokohustotního panenského polyethylenu (HDPE).

plachty vyrobené v Itálii Saill a SolariA jsou místo toho vyrobeny z polypropylenu Purishade® ve voděodolné verzi a z velmi pevného 320 gramového HDPE ve stínící verzi.

4 látky plachet Maanta

Pojďme společně zjistit vlastnosti a výhody těchto 4 látek!

POLYESTER WEATHERTECH VIRGIN HDPE MESHNET 320
POLYESTER PURISHADE® VIRGIN HDPE MESHNET 320
TYP LÁTKY POLYESTER POLYPROPYLEN (OLEFIN) POLYETHYLEN
VYSOKÁ HUSTOTA'
POLYETHYLEN
VYSOKÁ HUSTOTA'
VÁHA LÁTKA 160gr x mq 270gr x mq 180gr x mq 320gr x mq
EKOLOGICKÝ 3/5 5/5 3/5 3/5
LEPENÉ ŠVY ANO ANO NE NE
VYTRVALOST BAREV 3/5 5/5 5/5 5/5
ODOLNOST PROTI
SLZA / KRUPICE
3/5 4/5 4/5 5/5
VODĚODOLNÝ' 5/5 5/5 1/5 2/5
ODTOK VODY 90% 100% 20% 40%
RIZIKO KONDENZACE 3/5 - - -
ODOLNOST PROTI
VODNÍ SLOUP
50 mm 500 mm 0 0
VNÍMANÁ ČERSTVOST 2/5 4/5 4/5 5/5
ODOLNOST PROTI PLÍSNĚ 3/5 5/5 5/5 5/5
ODOLNOST PROTI ODĚRU 3/5 5/5 4/5 5/5
ODOLNOST PROTI NAPĚTÍ 3/5 4/5 4/5 5/5
    Objevte Purishade®    

Naše voděodolné látky

Srovnání látek Purishade® Slavný POLYESTER Slavný akryl
Materiál Roztok barvený polypropylen 100% roztokem barvený PET Roztokem barvený akryl
Hmotnost 270 gsm 300g 295g
Zásah do životního prostředí 37 44 52
Pevnost v tahu 2400x1700 2100x1400 1250x880
Taber abraze (cyklus til b / t) 35.000 600 100
Dýchání (g/sgm/24h) (ASTM E96 BW) 2.500 400 800
Vodní sloupec mm 400 380 350
UPF 50+ 50+ 50+
Barevná stálost na světle UNI EN ISO 105-B04 7/8 7/8 7/8
Stínící plachty z polyesterové tkaniny

POLYESTER 160g

160g POLYESTEROVÁ tkanina s dvojitým PU zátěrem. Díky některým technickým vlastnostem a podlepeným švům nabízí dobrou voděodolnost a napětí. Je to jistě spolehlivá látka pro základní řadu, která dobře plní své funkce ochrany před deštěm.

Stínící plachty z polyesterové tkaniny

PURISHADE® 270g

Ekologická tkanina, vyrobená z vysoce ekologického polypropylenu a vhodná k recyklaci. Kombinuje vynikající mechanické vlastnosti (pevnost v tahu, pevnost v tahu) se skvělou rovnováhou mezi nepropustností (vodní sloupec 500 mm) a prodyšností: to nám pomáhá k vynikající výměně vzduchu užitečné pro vnímání mnohem nižších teplot v létě (37 % tepla snížení). Stálost barev je fantastická v průběhu času a dokládají to výsledky laboratorních testů (7/8 ISO 105B02).

Naše prodyšné tkaniny (ne voděodolné)

Stínící plachty z polyesterové tkaniny

POLYETHYLEN HDPE 180g

180 gramový tkaný panenský polyetylén je spolehlivá a funkční tkanina základní úrovně. Má vynikající odolnost proti větru a díky tkané síťovině umožňuje odvod tepla směrem nahoru, čímž vytváří chladná místa chráněná před UV zářením. Zvláště vhodné pro koupaliště nebo zakrytí parkovišť.

Stínící plachty z polyesterové tkaniny

MESHNET 320g

Náš Meshnet 320g je extrémně robustní tkaný panenský polyetylén. Díky této vlastnosti dokáže vytvořit tepelný štít, který umožňuje čerstvé zastínění všech vnějších prostor: nechává teplo procházet nahoru a udržuje prostředí pod střechou větrané. Také díky své husté síti umožňuje odtéct 40 % vody, která dopadne na střechu!

Vlastnosti plachet Maanta Waterproof

Tkanina našich plachet Easy Shade je 160 gramů na metr čtvereční POLYESTER s dvojitým polyuretanovým povlakem a obvodovou výztužnou páskou. Dvojitý polyuretanový potah je jednou z výhod plachet Maanta oproti konkurenčním, protože zajišťuje větší vodotěsnost. Plachtu lze prát v pračce na 40°.

Látka plachet Saill a Solaria je místo toho 270 gramů na metr čtvereční Purishade® . Inovativní povrchová úprava umožňuje, aby byl vodotěsný (500 mm vodního sloupce - což znamená, že odolá tlaku 50 cm vody, než začne kapat!) a prodyšný (prodyšnost g / m2 / 24h 700). / p>

To umožňuje tkaninu, která je vodotěsná a 'chladivá'. Kromě toho je polypropylen známý jak tím, že je zcela proti plísním, tak má vynikající mechanické vlastnosti, jako je odolnost proti tahu a oděru, což jsou věci, které jsou pro markýzy opravdu nezbytné. A konečně to hlavní: polypropylen je tkanina s nejnižším indexem (37) dopadu na životní prostředí v žebříčku ekologické kompatibility sestaveném asociací HIGG, který zohledňuje vliv na různé faktory včetně globálního oteplování, eutrofizace, využívání voda ve výrobním procesu, vyčerpávání fosilních zdrojů, emise CO2 a používání chemikálií.

obsahuje voděodolné plachty maanta

Výhody voděodolných tkanin

Oba jsou velmi voděodolné (odolnost vodnímu sloupci 50 a 500 mm). Chrání zastíněné místo před deštěm, ale také před listím, ptačími nečistotami a dalšími.

Nevýhody: voděodolný POLYESTER zadržuje teplo a vytváří efekt „kapuce“, více podléhá opotřebení, roztržení a namáhání větrem.

Upozornění: Pro zajištění velmi vysoké odolnosti proti větru doporučujeme látku správně napnout. Dobře strečová tkanina lépe „řeže“ vítr a zajišťuje lepší proudění deště.

Doporučujeme plachtu naklonit správným způsobem (alespoň 25% sklon), jinak se mohou vytvořit středové kapsy, které poškodí plachtu a způsobí nahromadění velkého množství vody.

Kombinace napětí a náklonu je u vodotěsných plachet opravdu zásadní. Pokud chybí jen jeden z těchto dvou prvků, můžeme si být jisti, že látka splní svou funkci, tedy zadrží vodu, ale ve středu plachty, což je velmi nebezpečné! Spíše než deficitem oplývame napětím i sklonem, nepromokavá látka je opravdu důležitá!

výhody maanta nepromokavé plachty
rysy maanta stínové plachty

Vlastnosti stínící tkaniny (prodyšná - HDPE)

Naše prodyšné plachty Easy Shade jsou vyrobeny ze 180 gramů polyetylenu VIRGIN (uvádíme to, protože při použití nerecyklovaného materiálu je v průběhu času mnohem kvalitnější vlákno a odolnost). Stínící plachty jsou omyvatelné tlakovou myčkou.

Prodyšné plachty vyrobené v Itálii Saill a Solaria místo toho používají velmi robustní tkaninu Meshnet HDPE o hmotnosti 320 gramů na metr čtvereční. To zvýrazňuje výhody tkaniny HDPE a umožňuje lepší letní svěžest díky tepelnému štítu, který je tkanina této tloušťky schopna vyvinout.

výhody maanta stínící plachty

Výhody stínící / prodyšné tkaniny:

  • neuvěřitelně odolný proti poryvům větru (nechá ho projít)
  • nechává horký vzduch „přirozeně“ proudit nahoru (a nemá efekt „kapoty“ jako pláštěnka)
  • proti plísním, proti roztržení, odolnější v průběhu času a proti tahu.
  • Nehromadí žádné kapsy, samozřejmě ani vzduch, ani vodu.

Pozor: i prodyšná látka musí být správně napnuta, protože to pomůže její větší stabilitě proti větru a také pomůže dešťové vodě klouzat do rohů bez propíchnutí. Těch 180 gramů umožní při správném napnutí a naklonění odtéci 20 % dešťové vody, zatímco s 320 gramy dosáhne 40 %.

Všechny plachty a kotvící příslušenství Maanta jsou obzvláště robustní a speciálně navržené pro nadprůměrné napětí!

V případě deště: která stínicí plachta je nejvíce vodotěsná?

Vodotěsné plachty jsou ošetřeny různými nátěry, které zaručují nepromokavost. Pro dosažení optimálního výkonu doporučujeme postupovat podle montážního návodu a plachtu správně napnout a naklonit.

Stínící látka není voděodolná. Při správném napnutí filtruje cca. 20 % vody (40 % v případě 320 gramů). Tkanina je však velmi odolná v průběhu času a snadno odolává působení atmosférických vlivů. Stínící plachty mají protiplísňovou úpravu a po letních přeháňkách rychle schnou.

déšť
v případě deště

Ve spalujícím žáru - tepelná ochrana

spalující horko
v případě úpalu

V nejteplejších dnech roku je důležité chránit se před sluncem.

Oba typy tkanin (nepromokavá a stínící) vytvářejí zastíněné místo chráněné před škodlivými UV paprsky.

POLYESTEROVÁ tkanina není prodyšná, a proto nedovoluje horkému vzduchu přirozeně stoupat nahoru.

Polypropylenová voděodolná tkanina Purishade® je místo toho prodyšná a je schopna zajistit letní svěžest. Naše testy ukazují 37% snížení tepla mezi horní a spodní částí látky.

180g HDPE stínící tkanina umožňuje horkému vzduchu proudit „přirozeně“ nahoru. To vytváří chladné, stinné prostředí.

Konečně, 320gramová HDPE stínící tkanina, kromě toho, že umožňuje průchod horkého vzduchu, je také velmi robustní, což jí umožňuje vytvořit lepší tepelný štít než 180gramová verze.

Odolnost proti větru

Společnost Maanta pečlivě vybírá své produkty tak, aby spotřebitelům poskytla bezpečnost a odolnost. Charakteristiky těchto dvou látek jsou však velmi odlišné.

Díky své otevřené 'pletené' textuře je tkanina stínidla odolnější vůči větru než voděodolná tkanina.

Nepromokavá tkanina zachycuje vítr a má tendenci přenášet jeho sílu na kotvy.

Při správném napnutí a naklonění dokáže vodotěsná plachta odolat větru Beaufortovy stupnice 30-39 km/h v případě Easy Shade, 40/50 km/h v případě Saill nebo 51/62 km/h v případ společnosti Solaria.

Stínící tkanina na druhé straně propouští vítr přes síťovinu HDPE tkaniny. Tímto způsobem se síla větru nepřenáší ani na látku, ani na kotvy.

Při správném napnutí a naklonění může (prodyšná) zastíněná plachta odolat větru Scala Beaufort o rychlosti 51-62 km/h, dosahujícímu až 55/65 km/h v případě Solaria. odolnost proti větru stínící plachty

Doporučujeme proto zvážit nákup stínící plachty, pokud je místo použití zvláště větrné.

silný vítr
odolnost proti větru

V případě bouřky a krupobití

bouřka
v případě silné bouřky

Mnoho majitelů markýz si klade otázku: 'Mám plachtu rozebrat v případě bouřky nebo krupobití?'. Odpověď závisí především na výběru látky a typu instalace.

Nepromokavá tkanina ... i když je správně napnutá, shromažďuje veškerou sílu krup a přenáší ji na kotvy. Nepromokavá látka se pravděpodobně roztrhne ve velmi silných poryvech větru a pod silou krupobití. Proto doporučujeme v případě bouřky / krupobití sundat nepromokavé plachty.

Stínící tkanina ... na druhou stranu má tendenci mnohem lépe absorbovat namáhání krupobitím. Jeho látka je mírně elastická, zvláště při natažení, a kroupy mohou odskakovat, aniž by ji poškodily. Poryvy větru jsou pro stínící látku menší problém. Vzduch prochází látkou a nepřenáší sílu na švy a kotvy. Stínící plachty z HDPE tkaniny se nesmí v případě bouřky a krupobití demontovat, pokud jsou správně napnuty a nakloněny.

Produkt přidán do seznamu přání
cookie