Objevte nový ekologický venkovní koberec "EF Maat"
V nabídce již od 1 349 Kč!

Stahovací sluneční plachty: Řešení Maanta!

Po úspěchu Saill a Solaria a skvělém duchu inovací představuje posádka Maanta vlastní navíjecí systém pro stíněné plachty.
Ze zkušeností v námořní oblasti pochází Solaria Furl, svinutá plachta, kterou lze zavřít za méně než 30 sekund. Zjistit více
Jedinečný design, velký naviják, hliník a nerezová ocel 316, to jsou jen některé ze silných stránek. Námořní kvalita ve službách slunečních plachet!

 • Roleta bez válečku
 • Ruční navíjení = žádná údržba
 • Složení za 27 sekund
 • Snadná instalace
 • Instalace svépomocí
 • Žádná práce specializzata
 • Radiální výkon se Solaria Furl
 • Dodání do 48/72 hodin

Společnost Maanta v průběhu let představila několik řešení svinovacích plachet. Pokud sledujeme její historii, najdeme CoR 2.0 a OmbrelA, první stínící plachtu s pevným ráhnem, vyrobenou pouze na míru a vyžadující specializovanou práci. Druhá motorizovaný, automaticky zatahovací slunečník s jedinečnou konstrukcí (k dispozici pouze na objednávku).

INDEX

První patenty na svinovací plachty Maanta

Stínicí plachty jsou kategorií plachet, které jsou na trhu od roku 2000. Autorem původního vynálezu je Rakušan Gerald Wurz, který si koncem 90. let 20. století nechal patentovat první průmyslový model. Ale již v roce 2006 přihlásili Andrea Bettega a Marco Bettega, zakládající partneři společností Maanta a Bega srl, svou první verzi zatahovací, motorizované plachtové markýzy.

Od té doby uplynulo několik let a výrobek se vyvíjel na základě různých získaných zkušeností. V letech 2017 a 2018 vznikly tři výrobky, které považujeme v této kategorii za definitivní, a to CoR 2.0, OmbrelA a Solaria Furl.

Orientační ceny

Naše svinovací plachty jsou navrženy a vyrobeny na míru. Konečné ceny závisí na velikosti plachty, typu kotev a zvoleném příslušenství.

Některé příklady cen:

Cor 2.0 stojí od cca 14 000 €, plachta o rozloze 60 m² stojí od cca 17 000 €.

Následující tabulka ukazuje přibližné ceny různých velikostí, které lze realizovat:

Solaria Furl, radiální plachta, kterou lze srolovat na sebe.

Na základě kvalitních námořních výrobků, s použitím nerezové oceli 316, vysoce výkonných kuličkových ložisek a eloxovaného hliníku se podařilo zkonstruovat pevný a spolehlivý furler, v technickém žargonu furler, který je schopen odolat silným torzím stínových plachet i při zatížení větrem.

Vyberte si mezi standardními velikostmi Solaria Furl nebo nakonfigurovat online plachtová markýza na míru může být dodána k vám domů během několika málo dní, a to i uprostřed sezóny!

SMART = CLEVER
Manuální = rychlost otevírání a zavírání
Žádná údržba = trvanlivost
M-SMOOTH = maximální plynulost, manévrování v dosahu každého.

PERFORMANCE = EXCELLENCE
Mořské materiály = stálý výkon v průběhu času
Radial = odolnost proti větru/dešti
S-GRIPP = technologie, která eliminuje prokluzování vlasce.

SIMPLE = FAST
Konfigurace online = dodání do 24/72 hodin
Jednoduchá instalace = bez kvalifikované práce
Don't think about it anymore

Solaria Furl je radiální svinovací plachta Maanta. Její navíjecí systém, který svým vzhledem připomíná navíječ genakru pro plachetnice, byl zvětšen tak, aby vydržel torzní sílu horizontálně umístěné stínové plachty.

Po měsících výzkumu, vývoje a zátěžových testů se posádce společnosti Maanta podařilo představit výrobek s jedinečnou konstrukcí. Byl navržen a vyvinut zcela vlastními silami nadšených a zkušených lidí a zaručuje bezkonkurenční plynulost a snadnost svinování. ŠIROKÁ SPOOL, navíjecí cívka má větší průměr, což umožňuje otevřít a zavřít plachtu s menší námahou a rychleji.

Některé detaily v konstrukci umožňují, jako například technologie S-GRIPP, aby šňůra v drážce neprokluzovala, pokud je zatížení plachty velmi vysoké. Ačkoli to může znít triviálně, námořní plachta s běžnou rolnou nepracuje ve vodorovné, ale ve svislé poloze a je podepírána větrem, který mnohem méně zatěžuje ložiska a celou konstrukci.

Proč si vybrat plachtu s rollerem?

Pevná plachta je jistě ekonomičtější, ale při silném větru by mohla způsobit škody na kotvících místech, pokud by nebyla uvolněna. Stan FURLER Maanta umožňuje samovolné svinutí plachty. Zavření stanu zabere méně než 30 sekund a plachta se již nebude mít výtah. Zkrácení doby navíjení bylo cílem při vývoji navijáku a to se nám podařilo díky instalovanému vedení smyčky. Nebude potřeba navijáků, klik ani metrů a metrů šňůry, které se pak musí navíjet.

Uzavíratelný systém je výhodný i pro ty, kteří potřebují plachtu na delší dobu zavřít, aniž by ji museli sundávat, prát, sušit a ukládat na suché místo. Uzavřením plachty například v zimě bude látka méně náchylná na povětrnostní vlivy, menší opotřebení se rovná větší trvanlivosti.

Solaria Furl upřednostňuje kdo:

 • Má klub a chce zajistit plachty během zavírací doby.
 • Má druhý dům, o který se v případě bouře nechce bát.
 • Chce se kochat výhledem, ale zároveň být flexibilní a být blízko během několika vteřin.
 • Chce optimalizovat životnost plachet v zimním období

Systém rolování se používá pouze pro radiální plachty, Solaria Furl je k dispozici ve standardních i nestandardních velikostech.

Technické specifikace navíjecího systému

Furler Maanta

Furler námořní nebo obchodní

Materiál

Hliník a nerezová námořní ocel 316

Hliník

Ložiska

Nerezová ocel 40 mm

Standardní 20 mm

Lom Passacima

Ochrana proti smyku

Standardní

Navíjení lana

8mm nadrozměrné námořní lano

Standardní 6 mm

Design

Exkluzivní design Maanta

Standardní perforované

Konfigurace online, klikněte zde

Jak změřit a nakonfigurovat roletu

Konfigurace a výroba tohoto typu plachty je jednoduchá, existují dva způsoby.

První je měření od kotevních bodů, uveďme si příklad: máme čtvercovou plochu, kterou chceme pokrýt, měříme od kotev, přičemž první stranu označíme jako stranu AB, vzdálenost od kotvy B ke kotvě C jako druhou stranu atd. Zadáním měření v konfigurátoru s touto možností se přepočítá velikost plachty tak, aby kotvy měly pracovní prostor.

Druhý způsob spočívá v zadání stran plachty, nikoli kotevních bodů, systém tedy NEVYPOČÍTÁ žádnou změnu velikosti potřebnou k napnutí stran.

U obou metod je třeba mít na paměti, že CA bude vždy strana nebo úhlopříčka napnutí plachty.

Podrobnější informace o způsobu měření, klikněte zde.

CoR 2.0 svinovací plachta s ráhnem

CoR 2.0 představuje vrchol mezi rolovacími plachtovými markýzami: jeho liniový obvod je spojen s CtR, patentovaným systémem, který udržuje konstantní modulární napětí potahové látky. Výhod tohoto vynálezu je nespočet: napnutá látka lépe bojuje proti poryvům větru, lépe odvádí dešťovou vodu a poskytuje větší bezpečnost.

Díky tomu jsme schopni vyrábět větší, až 70 metrů čtverečních (když konkurence jde na 50) a bezpečnější stínicí plachty. Každá plachta CoR 2.0 je jedinečná a vyrábí se na míru a na přání. Výhody CoR 2.0 nepřevyšují výhody Solaria Furl a vyžadují pečlivější instalaci, téměř kvalifikovanou práci. Proto je CoR 2.0 stále méně propagovaná a žádaná.

K dispozici je široká škála tkanin, od nejlepšího námořního dakronu, speciálně vybraného světovým výrobcem pro zajištění lepší odolnosti proti UV záření, až po technologický Weathermax s širokou škálou barev, který dokáže snížit teplotu o 37 % pod krytem.

Stínicí plachta CoR 2.0 je na rozdíl od stahovacích plachet Solaria Furl poháněna motorem od předního světového výrobce Somfy. Je vybavena anemometrem Somfy, který řídí automatické zavírání látky v případě detekce nadměrného větru.

OmbrelA výsuvný slunečník

Rolety zahrnují také OmbrelA. Tento zahradní slunečník je plně motorizovaný.

Jeho zvláštnost spočívá v designu, který připomíná klasickou stolní lampu, a v inovativních integrovaných řešeních. Stěžeň je pohyblivý a navíjecí rameno je naklápěcí. Kombinace těchto prvků znamená, že stínicí kužel je nastavitelný a dokáže účinně chránit před sluncem a větrem bez ohledu na podmínky.

V případě nadměrného větru se OmbrelA sám uzavře díky detekci anemometru a automatickému impulsu pro standardně instalovaný motor Somfy. Díky své precizní konstrukci mohou tyto konzolové výsuvné slunečníky pokrýt až 24 metrů čtverečních, zatímco konkurenční výsuvné slunečníky pokrývají maximálně 17 metrů čtverečních.

Maanta spolu se Solaria Furl nejlepší volbou pro zatahovací plachtové markýzy.

[{dv_prodVele_newCatalogoImpermeabili}]

Produkt přidán do seznamu přání