Purishade®

První tkanina, která respektuje přírodu a kombinuje pevnost, absolutní voděodolnost a mikroprodyšnost.

Kombinuje ekologickou kompatibilitu a textilní vlastnosti s estetickým dopadem dokonalosti.

PURISHADE® application

PURISHADE®

Náš Purishade® je vyroben z polypropylenové příze. Tento materiál je syntetický termoplastický polymer získaný při výrobě ropy a zemního plynu. Propylen byl odpadním produktem ropných a zemních plynáren. Na konci 50. let 20. století italský vědec Giulio Natta polymerizoval propylenový plyn a vyrobil plastový polypropylen za komerční náklady.

TEXTILNÍ PROVEDENÍ

Purishade® je ze své podstaty vodoodpudivý, odolný vůči skvrnám, odolný vůči plísním, molům a bakteriím jako žádné jiné syntetické nebo přírodní vlákno a je extrémně odolný vůči působení kyselin a zásad. Je také odolný vůči vlhkosti a atmosférickým vlivům. Neabsorbuje vodu a rychle schne.

Polypropylenové tkaniny mají vysokou odolnost proti degradaci působením světla a nepříznivého počasí, maximální barevnou stálost při působení slunce, větru a deště, schopnost překonávat vysoké mechanické namáhání, schopnost absorbovat UV záření, výsada respektovat životní prostředí a výhoda 100% recyklace.

Odolnost proti oděru se měří pomocí testu (UNI EN ISO 12947): Purishade® vyžadoval 35 000 cyklů, než byl rozbit oproti 600 u slavného polyesteru a 100 u slavných akrylů.

Mechanická pevnost vyvinutá tkaninami se měří dalším laboratorním testem (UNI EN ISO

13934-2). I zde jsou výsledky velmi jasné: Purishade® je o 40 % pevnější než slavný polyester a 3,7krát pevnější než slavné akryly!

POKYNY K ČIŠTĚNÍ

Tkaninu Purishade® lze bezpečně prát v pračce do 40° s neutrálním pracím prostředkem. Lze ošetřit i přípravky vhodnějšími pro odstraňování skvrn na textiliích. Nechte uschnout na vzduchu. Skvrny na vodní bázi lze vyčistit saponátem a bílým octem. Smíchejte 2 lžičky (10 ml) čisticího prostředku (i saponátu!), 2 lžičky (10 ml) bílého octa a 1 litr teplé vody. Navlhčete hadřík v roztoku, lehce otřete a skvrnu otřete. Nyní použijte vlhkou houbu k odstranění čističe. Všechnu vodu otřete suchým papírovým ručníkem a nechte místo několik hodin oschnout.

Pro opravdu odolné skvrny můžete použít tuto metodu.

Používejte gumové rukavice a masku: výpary jsou žíravé, takže otevřete okno nebo jděte ven. Použijte 35% řídký roztok domácího bělidla a 65% vodu z vodovodu. Dejte to do lahvičky s rozprašovačem. Skvrnu rovnoměrně zakryjte a nechte působit 60 minut. V případě potřeby použijte kartáč k uvolnění vláken. Důkladně opláchněte vodou.

ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Higgův index silně podporovaný koalicí Sustainable Apparel Coalition, poskytuje nástroj pro „oděvy a obuvi k hodnocení udržitelnosti během celého životního cyklu produktu od suroviny po konec jeho životního cyklu. Polypropylen je označen jako látka nejšetrnější k životnímu prostředí s mnohem nižším dopadem než polyester a akryl , běžně používané v markýzách.

Nepoužívají se rozpouštědla ani kyseliny, jako je tomu u viskózy, triacetátu, nylonu a polyester. Na rozdíl od cyklu výroby vlny nevyžaduje praní (neprodukuje se tedy žádná odpadní voda z praní) ani postupy bělení (na rozdíl od cyklu výroby bavlny, kde se vyrábí odpadní voda obsahující chemická bělidla).

Bez nutnosti přidávání chemických přísad má polypropylenová příze, ze které je Purishade® vyrobena, hypoalergenní a antiodorační vlastnosti a je kompatibilní s potravinářským použitím. Díky své chemické povaze nezpůsobují látky z ní vyrobené alergické jevy na kůži a sliznicích, a to ani u zvláště citlivých subjektů nebo s problémy s podrážděním či alergiemi. Díky vynikající odolnosti vůči kyselinám a zásaditému potu, polypropylen zaručuje vysokou úroveň pohodlí, praktičnosti a hygienické nezávadnosti < span class = " fontstyle0"> také pro kontakt s kůží novorozence mladšího 6 měsíců.
Je proto zařazen do třídy 1 Oeko-Tex.

Díky svým fyzikálně-chemickým vlastnostem < strong> jeho výroba vyžaduje nižší teploty ve srovnání s jinými syntetickými polymery, a proto má nižší dopad na z hlediska spotřeby energie a emisí CO2Lze jej také snadno nakrájet, vyrobit z něj granule a znovu použít až 10krát! Tato funkce umožňuje regeneraci odpadu v tisknutelném a recyklovatelném materiálu.

Rychlý příklad:
Výroba polypropylenového trička 
0,6 litru vody.
na stejné bavlněné tričko je potřeba 2700 litrů!

PRODYŠNOST

Purishade® je extrémně prodyšný: podle některých laboratorních testů cirkulace vzduchu umožněná tkaninou snižuje vnímanou teplotu o 37 % ve srovnání s tkaninami s nízkou prodyšností.

Tato výsada tkaniny byla velmi žádaná vzhledem k použití, pro které byl Purishade® vytvořen, a vyžadovala dokonalou integraci mezi přízí a výrobními vlastnostmi. Budete mít pocit , že vás chrání vzdušný stín stromu!

Srovnání tkanin Purishade® Slavný polyester Slavný akryl
Materiál Solution Dyed
Polypropylen
100% Solution
Dyed PET
Solution
Dyed Acrylic
Hmotnost 270 gsm 300 gsm 295 gsm
Zásah do životního prostředí (HIGG) 37 44 52
Pevnost v tahu 2400x1700 2100x1400 1250x880
Odolnost proti oděru (cykly) 35.000 600 100
Prodyšnost (g/sgm/24h)
(ASTM E96 BW)
2500 400 1400
Vodní sloup (mm) 400 380 350
UPF 50+ 50+ 50+
Barevná stálost na světle
UNI EN ISO 105-B04
7/8 7/8 7/8

NÁŠ KATALOG PURISHADE®

Prohlédněte si náš katalog se všemi informacemi o naší prodyšné tkanině Purishade®.

Produkt přidán do seznamu přání