Plachty na zahradu

Myšlenka stínových plachet pouze v barech a restauracích je nyní pryč.

Markýzy jsou nyní běžným prvkem ve všech domech a zahradách, jsou praktické, ekonomické a dodávají nádech elegance a designu.

Objevte nápady a řešení, která navrhujeme pro instalaci zahradních plachet .

Zahradní plachty: kompletní výběr na stránkách Maanta.cz!

Zahradní plachty jsou rychle se rozvíjející kategorií, neboť jsou ekonomické, praktické a barevné. Doplňují zahradu a umožňují nám, abychom si lépe užívali venkovních prostor.

V zásadě se dělí na dvě velké kategorie: voděodolné a stínící. V Itálii je největší poptávka po látkách, které plně chrání před vodou, ale nepodceňujme prodyšné látky! Za chvíli zjistíte, proč!

Voděodolné plachty jsou vyrobené z polyesteru. Lze je prát v pračce při nízkých teplotách a na zimu je lepší je osušit a uložit na suché a před slunečními paprsky chráněné místo, přitom je řádně složte. Největší výhodu, kterou nabízejí, je ochrana jak před sluncem (nazývají se i zahradní sluneční plachty), tak před deštěm. Postačí, aby měly dostatečný sklon a aby byly dobře napnuté, pak umožní odtok vody. Vše je popsáno v našem návodu k instalaci.

Stínící zahradní plachty jsou pak vyrobené z polyetylenu (HDPE). Pro snadnější vysvětlení jejich konceptu si představte hustou pleteninu. Nebude nás tedy chránit před vodou, ale... zaručí lepší proudění vzduchu, proto během horkých letních dní zajistí teplotu o několik stupňů nižší oproti voděodolné verzi.

Mezi širokým výběrem zahradních plachet je tedy třeba umět si vybrat především mezi voděodolnými a stínícími verzemi, každá z nich je určená k něčemu jinému. Pokud hledáme ochranu před letním horkem, je lepší tkanina z HDPE, pokud ale hledáme úplnou ochranu i přesto, že budeme cítit větší horko, je lepší zvolit si voděodolnou verzi.

Každopádně je při instalaci plachet a zajištění dobrého zakrytí velice důležité ukotvení.

Maanta se pohybuje v oboru plachet již více než 10 let, a proto má takové zkušenosti, že mohla vyvinout výrobky přímo vytvořené dle potřeb zahradních plachet.

Ukotvení do zdi

V prodeji je ho nepřeberné množství, ale pochází z loďařského průmyslu a není vyrobené a ani navržené tak, aby bylo připevněné do zdi a aby zajistilo stabilitu zakrytí, které může dosáhnout až 25 metrů čtverečních, je namáhané větrem a vodou a musí být neustále napínané.

Jiné prodávané ukotvení je levnější než to, které jsme vyvinuli my, ale pokud se chceme bavit o bezpečnosti a stabilitě, je lepší nešetřit! V našem internetovém obchodě proto naleznete robustní desku 10x10 o tloušťce 3 mm, která je schopná snést 4 robustní hmoždinky až M10!

Ukotvení do betonu

Nejen, že je velice hezké, ale je i velmi užitečné a funkční, pokud můžete nezávisle snížit rohy plachty.

Představte si, že na jaře a na podzim je slunce velice nízko a obtěžuje Vás: díky naší sadě pro ukotvení do betonu můžete během 2 minut snadno snížit/zvýšit jednotlivé cípy a tak si přizpůsobit jak design plachty, tak upravit každý roh, aby se směr stínu měnil přesně podle polohy slunce! Tak budete mít stín přesně pod plachtu, což je možné jen díky této praktické sadě, kterou jsme vyvinuli.

Při navrhování tohoto hliníkového profilu jsme se všímali linií zahradních plachet, proto je velice plynulý a štíhlý. Vnitřní dráha a jezdec Vám umožní umístit během chvilky jednotlivé rohy do výšky od 2 centimetrů od země až do 280 centimetrů. Robustní hliník o tloušťce 3 mm je schopný zajistit dlouhou životnost a odolnost proti slanému vzduchu: hliník nereziví!

Naše cena je opravdu konkurenceschopná, neboť je Maanta přímým výrobcem a prodává přímo zákazníkům, bez prostředníků. Obvykle naleznete za tuto cenu obyčejné trubky z pozinkovaného železa nebo dřevěné sloupky...

Altány

Zahradní plachty mohou být i přichycené k samonosným konstrukcím a vytvořit tak plachtové altány.

I v tomto případě jdeme proti proudu: vše vyrábíme v Itálii a nedovážíme klasické čínské zboží. Důvody jsou různé: díky těmto altánům si můžete především zvolit typ látky a barvu, kterou chcete, což není možné v případě dovážených altánů, u kterých látku nelze zvolit.

Navíc, pokud bude látka opotřebovaná, nebudete muset měnit všechno, ale postačí Vám pouze zakoupit novou plachtu nebo střídat dvě různé plachty, jednu voděodolnou a jednu stínící.

A nakonec, což je nejdůležitější, používáme železo o tloušťce, která je alespoň dvojnásobná oproti dováženým altánům, a lakujeme ho v Itálii postupem, který zaručuje lepší externí vlastnosti (vyšší odolnost proti atmosférickým vlivům).

Náš altán má dvojnásobnou hmotnost oproti altánu Made in China: je těžší, protože používáme víc materiálu, ale je stabilnější a zaručuje delší životnost!

Produkt přidán do seznamu přání