Venkovní plachty

Venkovní plachty , voděodolné, stínící, motorizované, rolovací, desítky řešení pro elegantní zakrytí vašeho venkovního prostoru.

Objevte průvodce výběrem outdoorové plachty Maanta.

Správné řešení vždy odpovídá vašim potřebám!

VODĚODOLNÁ STÍNÍCÍ PLACHTA Maanta

VODĚODOLNÁ STÍNÍCÍ PLACHTA

Voděodolné plachty jsou vyrobené z polyesteru s ochranou proti plísni. Chrání před 95 % UV záření a lze je snadno prát v pračce. Na našich stránkách je naleznete v různých barvách a rozměrech, čtvercové, obdélníkové a trojúhelníkové. Díky objemu prodeje se nám podařilo začít vyrábět exkluzivní barvy a rozměry a také vylepšit ceny a výběr produktů.

PRODYŠNÉ PLACHTY

Naopak venkovní stínící plachty jsou plachty, které nejsou voděodolné, ale jsou prodyšné, a jsou vyrobené z HDPE (polyetylenu). Jedná se o velice hustou pleteninu, jejíž velikou výhodou je to, že nechává procházet horký vzduch směrem nahoru. Tento typ plachty je obzvláště vhodný tam, kde se chcete chránit před horkem, neboť je v tomto případě účinnější než voděodolná plachta. I v tomto případě nabízíme širokou škálu rozměrů a barev, postačí se podívat do našeho e-shopu.

Piloty a kotveni

Venkovní plachty je však třeba správně ukotvit: základním pravidlem je, aby měly voděodolné plachty sklon alespoň 25%, aby bylo umožněno odtékání dešťové vody. V našich návodech naleznete veškeré informace nezbytné pro ukotvení tohoto zakrytí. Věnujte však pozornost ukotvení, které zakoupíte. Mezi prodávanými produkty je obrovský rozdíl. Ne všechny sloupy umožňují nezávisle zvyšovat a snižovat jednotlivé rohy plachet tak, jako naše exkluzivní sada pro ukotvení. Je vyrobena z robustního hliníku, je plně chráněná proti slanému vzduchu (hliník nekoroduje!) a každý sloup je vybavený dvěma drahami: jedna pro posun jezdce, který je zaháknutý za plachtu, a druhá pro další plachtu nebo pro bezpečnostní napínák. Design velice připomíná štíhlý tvar venkovních plachet, jedná se o exkluzivní výrobek Maanta, který zakoupíte pouze na našich stránkách!

I mezi ukotvením do zdi jsou veliké rozdíly. Na trhu najdete přizpůsobené destičky, které původně sloužily jiným účelům, velice často v loďařském průmyslu. My jsme vyvinuli robustní systém, jenž pevně ukotvuje plachty k jakémukoli typu zdi. Tloušťka oceli je 3 mm (oproti 2 mm u konkurence), rozměry jsou zvětšené (10x10 cm proti konkurenčním 8x5 cm) a je vybavený 4 otvory schopné snést velké hmoždinky M10 (oproti konkurenčním otvorům, které jsou maximálně pro M6). To vše za pouhých 12,95 € v pozinkované verzi a 19,95 € ve verzi z nerezové oceli!

altán a rolovací plachty

Plachtové altány jsou samonosné venkovní plachty: instalují se v několika krocích a dovnitř je možné umístit běžné plachty. Můžete si tedy zvolit „kostru“ a k ní přidat plachtu z takové látky a barvy, jakou chcete! Jsou celé vyrobené a nalakované v Itálii: jejich hmotnost na metr čtvereční je dvojnásobná oproti klasickým dováženým altánům, což znamená vyšší robustnost, odolnost proti atmosférickým vlivům a životnost. Jelikož jsou „oddělené“ od krycí látky, po opotřebování plachty ji postačí vyměnit a konstrukci ponechat! Lakování je provedené v Itálii vysoce kvalitními produkty, aby se zaručila vyšší odolnost proti opotřebování produktů vystavených vnějším vlivům.

Rolovatelné plachty vyrábí naše sesterská společnost BegA outdoor. Díky poslednímu vyvinutému patentu jsme schopni pokrýt plochu až 75 metrů čtverečních, neboť patent týkající se mechanismu napínání umožňuje účinněji pracovat s krycí látkou, a to díky jejímu neustálému napínání. Každý produkt je vyrobený na zakázku a je vybavený motorem Somfy. Z látek lze zvolit prestižní světový Dacron nebo látku Weathermax, což je nejlepší polyester na trhu. Další informace naleznete v našem katalogu na tomto odkazu nebo se můžete podívat na videa na kanálu Youtube.

Maanta: největší možný výběr venkovních plachet

Produkt přidán do seznamu přání