Objevte nový ekologický venkovní koberec "EF Maat"
V nabídce již od 1 349 Kč!

Ivan žije ve východní části České republiky a jeho dům stojí na úpatí kopce. Podnebí je zde mírné a kvůli častým dešťům v chladných měsících potřeboval zakrýt venkovní plochu na své zahradě. Ivan již zřídil koutek s pohovkami a malým stolkem a jeho záměrem bylo vytvořit nepromokavý kryt, aby mohl plně využít svůj venkovní prostor a vytvořit relaxační zónu.

Měl jen malou zídku z kamenných kvádrů, opřel se o zem s mírným sklonem a rozhodl se ji maximálně využít: instalací sloupu ve větší výšce než ostatní kotevní body zvedl plachtu a vytvořil pod ní velmi velký prostor, čímž se vyhnul možnému pocitu klaustrofobie způsobenému velikostí plachty.

Nepromokavá a prodyšná tkanina Weathertech
Ivan si pro svou zahradu vybral nepromokavou plachtu SolariA, která chrání veškerý nábytek a kompletně zakrývá 20 metrů čtverečních zahrady. Zvolená bílá barva dodává prostředí hodně světla, zatímco tmavší barva by pohlcovala příliš mnoho světla a vytvářela by v této situaci opravdu temnou atmosféru.

Variabilní výška sloupků Alu-SimplE
Zvolené tyče jsou Alu-Simple a Ivan tak budou moci maximálně využít sklonu plachty a budou mít dokonalý odvod vody i v případě silných lijáků. Antracitová barva dokonale ladí s vnějším nábytkem a vytváří dokonalý kontrast s průzračností plachty, což ji ještě více zvýrazňuje. Zvolený sklon 75° dodává modernímu prostoru větší harmonii a dynamiku.

Instalace proběhla v květnu 2021.

Děkujeme ti, Ivane, že jsi nás pozval na svou zahradu!

Seznam zakoupených produktů:
1 x SolariA plachtová markýza White WP standardní velikost 4x5 m
2 x sloupky Alu-SimplE Anthracite se základnou 75°
2 x Nástěnný držák sady Kit Muscle x3 s posilovačem trakce pro nerezovou stěnu
1 x Námořní lano béžové 10 m
2 x Univerzální Knaga

Produkt přidán do seznamu přání