PROČ JSOU PLACHTY MAANTA JINÉ?

Studium vztlaku, Bernoulliho zákona a Venturiho efektu!

Před nákupem výrobku, ať už na webu nebo v obchodě, se snažíme pochopit rozdíly, vlastnosti, abychom si vybrali výrobek, který nejlépe vyhovuje našim potřebám.
V tomto článku chceme vysvětlit, co stojí za konstrukcí plachet Maanta a proč lze naše výrobky považovat za odlišné. 

Velmi pokorně necháváme na vás, abyste posoudili, zda je můžeme považovat za nejlepší stínicí plachty.

Co je to vztlak a jeho studie aplikovaná na stínící plachty

Plachty nejsou pouhé kusy látky nastříhané do pásů nebo trojúhelníků, protože správný tvar je pro výkon rozhodující.

Při návrhu systému popruhů jsme analyzovali hlavní bezpečnostní problém, který může způsobit vítr. Na plachtě, ať už stínové nebo námořní, vztlak je efekt daný rozdílem tlaků na obou plochách, může způsobit, že se plachetnice posune dopředu nebo že se stínová plachta nafoukne, roztrhne nebo vážně poškodí.

Instalací stínicí plachty se vytvoří laminární proudění na obou stranách plachty, přičemž rychlejší po větru než proti větru což vede k poklesu tlaku po větru a k většímu tlaku proti větru.

"Zranitelně můžeme říci, že díky principu vztlaku je plachta "nasávána" po větru.

Daniel Bernoulli
Švýcarský matematik a fyzik

Tento jev popsal fyzik Bernoulli, který tvrdí, že v pohybující se tekutině jsou rychlost a tlak nepřímo úměrné.

Tento zákon, který se ve světě námořního plachtění využívá k rychlému pohybu na moři, musí být u zahradních plachet minimalizován, protože pokud není plachta správně napnutá, dochází k nafouknutí břicha plachty, což je velmi nebezpečné.

Plachty Maanta mají námořní konstrukci a jejich instalace musí být provedena tak, aby se přímo protichůdné na konstrukci lodních plachet, protože zatímco při plachtění je nutné využít vítr k pohybu, musíme tuto sílu ("vztlak") minimalizovat, aby byla plachta stabilní a bezpečná.

Saill e Solaria, le many Made in Italy Maanta, Se tento efekt podařilo minimalizovat díky nastavitelným popruhům (viz pokyny k napnutí stínicí plachty) které se podílejí na napínání plachet, jsou schopny odstranit břicho (v námořním žargonu nazývané "plachtový tuk").

Čím více je kluzák napnutý, tím menší je vztlakový efekt.

Plachty Saill a Solaria jsou jediné stínící plachty na trhu, které se dokážou vyrovnat s působením větru na plachtu.

Venturiho efekt ve stínících plachtách

Venturi byl italský fyzik, který na počátku 19 století Během výzkumu mechaniky tekutin učinil několik důležitých prohlášení. Venturi uvedl, že kapalina pohybující se v kanálu zvyšuje nebo snižuje svůj tlak v závislosti na své rychlosti.

Tento efekt se projeví při instalaci překrývajících se plachet. Dvě plachty umístěné nad sebou vytvářejí prostor pro proudění vzduchu. Pokud nejsou správně umístěny a mezi jednou a druhou plachtou je málo místa (kromě toho, že se ničí neustálým třením mezi oběma látkami) usměrnění vzduchu umožní vznik Venturiho efektu.

Proto víme, že podle Bernoulliho zákona se vítr nad plachtou pohybuje vyšší rychlostí (nízký tlak), kdyby byla nahoře druhá krycí plachta, ještě více zvýší rychlost a hrozí roztržení horní plachty a jejích kotev.

Giovanni Battista Venturi
Italský fyzik

Architektonická a scénická řešení

Stínicí plachty jsou stále oblíbenější také díky svému estetickému působení, které vytváří elegantní, moderní designové prostředí (viz instalace pro Renzo Piano)

Přizpůsobí se jakémukoli prostředí a kromě toho, že při instalaci podle našich pokynů poskytují vysoký stupeň zabezpečení, mají i nezanedbatelný scénický účinek a zkrášlují váš prostor.

Řešením, které se nám i našim zákazníkům velmi líbí, je překrytí plachet.

Můžete si tak pohrát s tvary a barvami a vytvořit jedinečný relaxační koutek, který bude vyhovovat každému.

Plánování instalace: jednoduché a praktické tipy

Všechny tyto zásady mohou instalaci komplikovat a vyvolávat nejrůznější pochybnosti.

Skutečnost je taková, že jsme ve společnosti Maanta mysleli na funkční produkt a zároveň na jeho inteligentní instalaci. Mezi klimatickými změnami s nesnesitelným horkem a sluncem a náhlými silnými bouřkami je studovaný produkt nezbytný, abychom si mohli zahradu užívat naplno a beze strachu.

Stínicí plachty a příslušenství Maanta vám přijdou na pomoc; instalace je snadná díky systému videoprůvodce na webu a prostřednictvím aktivní telefonické podpory v několika jazycích. Nenechávejte instalaci náhodě a užijte si svůj relaxační prostor!

Related products

Stínící plachta je sluneční plachtavyrobená v Itálii realizovaná z Meshnet® HDPE 320 gr/m². jeho hlavní vlastnosti jsou - Křížový střih (pásový) - Tkanina Meshnet HDPE 320 gr/m² - Kroužky z nerezové oceli 316 - Digitální prošívání - Vyrobeno v Itálii .. Saill je sluneční plachta vyrobená v Itálii z nejsilnější HDPE tkaniny 320 gramů na metr čtvereční....
8 709,00 Kč
Sluneční plachta Saill Waterproof je plachta vyrobená v Itálii z Purishade® inovativní a ekologické tkaniny. Jeho hlavní vlastnosti jsou - Křížový střih (páskový) -  Purishade®270 gr/m2 - Digitální prošití a zapečetění - Vyrobeno v Itálii .. Optimálně chrání před UV zářením (UPF50+), deštěm, sluncem a větrem. Díky moderním technologiím jsme schopni...
Solaria prodyšná je stínicí plachta s paprsčitým střihem vyrobená z prodyšné látky Meshnet® HDPE 320 , která chrání před intenzivním horkem, krupobitím a také před UV zářením a silným větrem. Je ideálním řešením pro zakrytí venkovních prostor, jako jsou zahrady, terasy, střešní terasy a parkovací stání. Paprsčitý střih: lepší rozložení napětí a větší...
Solaria je stínicí plachta s paprsčitým střihem vyrobená ze 100% voděodolné látky Purishade®, která chrání před UV zářením, deštěm a větrem. Je ideálním řešením pro zakrytí venkovních prostor, jako jsou zahrady, terasy, střešní terasy a parkovací stání.  Paprsčitý střih: lepší rozložení napětí a větší odolnost vůči větru až do rychlosti 65 km/h Prošití...
Produkt přidán do seznamu přání