Naše tkaniny pro stínicí plachty: vlastnosti a přednosti

Sluneční plachty z katalogu Maanta jsou k dispozici ve 4 různých látkách.

Stínítka Easy Shade jsou vyrobena ve voděodolné verzi ze 160gramového polyesteru s dvojitou PU vrstvou, zatímco stínítko je vyrobeno ze 180gramového panenského polyetylenu vysoké hustoty (HDPE).

Plachty Made in Italy Saill a SolariA jsou vyrobeny z polypropylenu Weathertech v nepromokavé verzi a z velmi pevného 320gramového HDPE ve stínící verzi.

4 tkaniny plachet Maanta

Pojďme společně objevit vlastnosti a výhody těchto 4 látek!

POLYESTERWEATHERTECHVIRGIN HDPEMESHNET 320
POLYESTERWEATHERTECHVIRGIN HDPEMESHNET 320
TYP LÁTKYPOLYESTERPOLIPROPILENE (OLEFIN)POLYESTEREPOLYETHYLEN
VYSOKÁ HUSTOTA
POLYESTEREPOLYETHYLEN
VYSOKÁ HUSTOTA
HMOTNOST TKANINY160gr x mq270gr x mq180gr x mq320gr x mq
EKOKOMPATIBILITA'3/55/53/53/5
ZATVÁŘENÉ ŠVYANOANONENE
STÁLOST BAREV3/55/55/55/5
ODOLNOST VŮČI
STRAIN/GRANDINE
3/54/54/55/5
NEPROPUSTNOST5/55/51/52/5
VODA DEFLUZOVANÁ90%100%20%40%
RIZIKO KONDENZACE3/5 - - -
ODOLNOST PROTI
VODNÍMU KOLONU
50 mm500 mm00
VNÍMANÁ ČERSTVOST2/54/54/55/5
ODOLNOST PROTI PLÍSNÍM3/55/55/55/5
ODOLNOST PROTI ODĚRU3/55/54/55/5
NAPĚŤOVÝ ODPOR3/54/54/55/5

Naše nepromokavé tkaniny

stínící plachty z polyesterové tkaniny

POLYESTER 160g

160g polyesterová tkanina s dvojitou PU vrstvou. Díky některým technickým vychytávkám a utěsněným švům nabízí dobrou vodotěsnost a napnutí. Rozhodně se jedná o spolehlivou tkaninu pro základní řadu, která dobře chrání před deštěm.

stínící plachty z polyesterové tkaniny

WEATHERTECH 270g

Ekologická tkanina z polypropylenu, která je vysoce ekologická a vhodná k recyklaci. Kombinuje vynikající mechanické vlastnosti (odolnost v tahu, pevnost v tahu) se skvělou rovnováhou mezi nepropustností (500 mm vodního sloupce) a prodyšností: to nám pomáhá mít vynikající výměnu vzduchu užitečnou pro vnímání mnohem nižší teploty během léta (tepelná redukce 37 %). Stálost barvy je fantastická v průběhu času a potvrzují ji výsledky laboratorních testů (7/8 ISO 105B02).

Naše prodyšné tkaniny (nejsou voděodolné)

stínící plachty z polyesterové tkaniny

POLYETYLEN HDPE 180g

Tkaný panenský polyethylen o hmotnosti 180 g je spolehlivá a funkční tkanina základní úrovně. Má vynikající odolnost proti větru a díky pletené síťovině umožňuje únik tepla směrem nahoru, čímž vytváří chladné prostory chráněné před UV zářením. Vhodné zejména pro koupaliště nebo pro zakrytí parkovišť.

stínící plachty z polyesterové tkaniny

MESHNET 320g

Naše síť Meshnet 320g je extrémně pevný oplet z panenského polyethylenu. Díky této vlastnosti dokáže vytvořit tepelný štít, který umožňuje chladné zastínění všech vnějších ploch: propouští teplo směrem nahoru a udržuje prostředí pod krytem větrané. Díky husté síťovině také umožňuje odtok 40 % vody, která spadne na střechu!

 

Vlastnosti vodotěsných plachet Maanta

Tkanina našich plachet Easy Shade je z polyesteru o hmotnosti 160 gramů na metr čtvereční s dvojitou polyuretanovou vrstvou a obvodovou výztužnou páskou.
Dvojitá polyuretanová vrstva je jednou z výhod plachet Maanta oproti konkurenčním plachtám, protože zajišťuje lepší vodotěsnost. Plachtu lze prát v pračce na 40°.

Plachty Saill a Solaria jsou tkané v materiálu Weathertech 270 gramů na metr čtvereční. . Inovativní povrchová úprava umožňuje, aby byla nepromokavá (500 mm vodního sloupce - což znamená, že vydrží tlak 50 cm vody, než začne kapat!) a prodyšná (prodyšnost g/m2/24h 700). Díky tomu můžete mít látku, která je voděodolná a zároveň ‘chladná‘. Kromě toho je polypropylen známý tím, že je zcela odolný proti plísním a má velmi dobré mechanické vlastnosti, jako je odolnost proti tahu a oděru, což je pro plachtové stany opravdu nezbytné. A konečně to hlavní: polypropylen je tkanina s nejnižším indexem dopadu na životní prostředí (37) v žebříčku ekologické slučitelnosti sestaveném sdružením HIGG, který zohledňuje dopad na několik faktorů včetně globálního oteplování, eutrofizace, spotřeby vody ve výrobním procesu, vyčerpávání fosilních zdrojů, emisí CO2 a používání chemických látek.

Výhody nepromokavých tkanin

Obě jsou velmi vodotěsné (odolnost proti vodnímu sloupci 50 a 500 mm). Chrání zastíněný prostor před deštěm, ale také před listím, ptačími nečistotami a dalšími nečistotami.

Nevýhody: nepromokavý polyester zadržuje teplo a vytváří efekt ‘kapuce‘, je náchylnější k opotřebení, roztržení a namáhání větrem.

Upozornění: Aby byla zaručena velmi vysoká odolnost proti větru, doporučujeme, aby byla tkanina správně napnutá. Dobře napnutá tkanina lépe ‘odřezává‘ vítr a lépe propouští déšť.

Doporučujeme plachtu správně ořezat (sklon alespoň 25 %), jinak se mohou vytvořit centrální kapsy, které plachtu zničí a způsobí nahromadění velkého množství vody.

Kombinace napětí a sklonu je u vodotěsných plachet opravdu důležitá. Pokud chybí jen jeden z těchto dvou prvků, můžeme si být jisti, že tkanina bude plnit svou funkci, tj. zadržovat vodu, ale uprostřed plachty, což je velmi nebezpečné! Spíše než vyprazdňovat, oplýváme, a to jak s napětím, tak s náklonem, s nepromokavou látkou je opravdu důležité!

 

Vlastnosti stínicí tkaniny (prodyšná - HDPE)

Naše prodyšné plachty Easy Shade Sails jsou vyrobeny ze 180gramového VIRGIN polyethylenu (uvádíme proto, že použitím nerecyklovaného materiálu je dosaženo mnohem vyšší kvality a odolnosti vláken). Stínicí plachty lze mýt tlakovou myčkou.

Prodyšné plachty italské výroby Saill a Solaria používají velmi pevnou tkaninu Meshnet HDPE o hmotnosti 320 gramů na metr čtvereční. To zvýrazňuje výhody tkaniny HDPE a umožňuje lepší letní svěžest díky tepelnému štítu, který je tkanina této tloušťky schopna vytvořit.

Výhody stínící/prodyšné tkaniny:

  • neuvěřitelně odolný vůči poryvům větru (nechá ho projít)
  • pouští horký vzduch ‘přirozeně‘ nahoru (a nevytváří efekt ‘kapuce‘ pláštěnky).
  • odolné proti plísním, odolné proti roztržení, odolnější v čase a proti tahu.
  • Nehromadí žádný váček, samozřejmě ani vzduch, ani vodu.

Pozor: Prodyšná tkanina musí být také správně napnutá, protože tím se zvýší její stabilita proti větru a také se usnadní odtok dešťové vody do rohů, aniž by prosakovala. Při správném napnutí a sklonu 180 gramů odteče 20 % dešťové vody, zatímco při správném napnutí a sklonu 320 gramů 40%.

Všechny plachty a kotevní příslušenství Maanta jsou obzvláště robustní a speciálně navržené pro nadprůměrné napětí!

 

Pro případ deště: která stínící plachta je nejlépe vodotěsná?

Voděodolné plachty jsou ošetřeny různými nátěry, které zajišťují voděodolnost. Pro dosažení optimálního výkonu doporučujeme dodržovat montážní pokyny a plachtu správně napnout a naklonit.

Tkanina stínidla není voděodolná. Při správném napnutí odfiltruje přibližně 20 % vody (40 % v případě 320 gramů). Tkanina je však velmi odolná a bez problémů odolává působení povětrnostních vlivů. Stínicí plachty jsou ošetřeny proti plísním a po letních přeháňkách rychle vysychají.

Nepropustné tkaniny Maanta a utěsněné švy zajišťují dokonalou ochranu před deštěm.

nepromokavé stany do deště

 

V horkém počasí - tepelná ochrana

V nejteplejších dnech roku je důležité chránit se před sluncem.

Oba typy tkaniny (nepromokavá i stínicí) vytvářejí stínicí zónu chráněnou před škodlivým UV zářením..

Polyesterová tkanina není prodyšná, a proto neumožňuje teplému vzduchu přirozeně stoupat vzhůru.

Polyesterová tkanina není prodyšná, a proto neumožňuje teplému vzduchu přirozeně stoupat vzhůru.

Stínící tkanina HDPE o hmotnosti 180 gramů umožňuje ‘přirozený‘ průchod teplého vzduchu směrem nahoru. Vytvoříte tak chladné a stinné prostředí.

Nakonec 320gramová stínicí tkanina HDPE nejenže propouští teplý vzduch, ale je také velmi robustní, což jí umožňuje vytvořit lepší tepelný štít než 180gramová verze.

vele ombreggianti e protezione dal caldo torrido

 

Odolnost proti větru

Společnost Maanta pečlivě vybírá své výrobky, aby spotřebitelům poskytla bezpečnost a robustnost. Vlastnosti obou tkanin jsou však velmi odlišné.

Díky otevřené síťovině je stínící tkanina odolnější proti větru než nepromokavá tkanina.

Voděodolná tkanina zachycuje vítr a má tendenci přenášet jeho sílu na kotvy.

Při správném napnutí a sklonu vydrží vodotěsná plachta vítr o rychlosti 30-39 km/h v případě plachty Easy Shade, 40/50 km/h v případě plachty Saill nebo 51/62 km/h v případě plachty Solaria.

Stínící tkanina naproti tomu profukuje vítr skrz síťovinu HDPE tkaniny. Síla větru se tak nepřenáší ani na tkaninu, ani na kotvy.

Při správném napnutí a sklonu vydrží stínící plachta (prodyšná) vítr o rychlosti 51-62 km/h podle Beaufortovy stupnice, v případě plachetnice Solaria až 55/65 km/h. stínící plachty proti větru

Doporučujeme proto zvážit zakoupení stínicí plachty, pokud je místo použití obzvláště větrné.

Zde je rozdíl mezi vodotěsnými a stínícími plachtami ve větrných podmínkách.

stínicí plachty proti větru

 

V případě bouřek a krupobití

Mnoho majitelů plachtových stanů se ptá: ‘Musím v případě bouřky nebo krupobití plachtu sundat?‘
Odpověď závisí především na výběru látky a typu instalace.

Voděodolná tkanina...
i při správném napnutí zachytí veškerou sílu krupobití a přenese ji na kotevní body.
Při velmi silných poryvech větru a při silném krupobití hrozí roztržení nepromokavé tkaniny . Proto vám doporučujeme, abyste v případě bouřky nebo krupobití vodotěsné plachty odstranili.

Stínící tkanina...

na druhou stranu má tendenci absorbovat napětí způsobené kroupami mnohem lépe.

Její tkanina je mírně pružná, zejména když je napnutá, a kroupy se od ní mohou odrážet, aniž by ji poškodily.
Poryvy větru představují pro stínicí tkaninu menší problém. Vzduch prochází látkou a nepřenáší sílu na švy a kotvy.
Stínicí plachty z tkaniny HDPE není nutné demontovat v případě bouřky nebo krupobití, pokud jsou správně napnuté a nakloněné.

Zde je rozdíl mezi vodotěsnými a stínícími plachtami v případě bouřky a krupobití.

odolnost stínících plachet proti větru

 

Katalog plachet MaantA - Voděodolné tkaniny

EASY SHADE 2.0 VODĚODOLNÝvoděodolnývoděodolnýSAILL VODĚODOLNÝvoděodolnývoděodolnýSOLARIA VODĚODOLNÝ
EASY SHADE 2.0SAILLSOLARIA
TYP LÁTKYPOLYESTERWEATHERTECH
POLYPROPYLEN (OLEFIN)
WEATHERTECH
POLYPROPYLEN (OLEFIN)
HMOTNOST TKANINY160gr x mq270gr x mq270 gr x mq
EKOLOGICKÁ KOMPATIBILITA3/55/55/5
CUCITURE SIGILLATEANOANOANO
AREA MASSIMA30m²36m²42m²
STÁLOST BAREV3/55/55/5
ODOLNOST PROTI VĚTRU30-39 km/h40-50 km/h51-62 km/h
ODOLNOST VŮČI
STRAIN/GRANDINE
3/54/54/5
NEPROPUSTNOST5/55/55/5
VODA DEFLUZOVANÁ90%100%100%
RIZIKO KONDENZACE3/5 - -
ODOLNOST PROTI
VODNÍMU KOLONU
50 milimetry500 milimetry500 milimetry
VNÍMANÁ ČERSTVOST2/54/54/5
ODOLNOST PROTI PLÍSNÍM3/55/55/5
ODOLNOST PROTI ODĚRU3/55/55/5
NAPĚŤOVÝ ODPOR3/54/55/5
ROVNOMĚRNOST NAPĚTÍ2/54/55/5
STŘÍHÁNÍ TKANINs páskous páskouradiální
ROČNÍ ZÁRUKA ***234
NÁKLADY NA M²přibližně 4 € za metr čtverečnípřibližně 29 € za metr čtverečnípřibližně 39 € za metr čtvereční
DOSTUPNOST NA MÍRUNEANO (+8€/m2)ANO (+8€/m2)
 OBJEVTE TO!OBJEVTE TO!OBJEVTE TO!

* při správném použití tahu 45 kg na roh

** s minimálním sklonem 1 metr

*** záruka se uznává na výrobky instalované podle našich pokynů a pouze na výrobní vady.

MaantA Sails Katalog - Stínící tkaniny (prodyšné)

EASY SHADE STÍNOVÁNÍSAILL STÍNOVÁNÍSOLARIA STÍNOVÁNÍ
EASY SHADESAILLSOLARIA
TYP LÁTKYPOLYETYLEN VIRGIN HDPEPOLYETYLEN VIRGIN HDPEPOLYETYLEN VIRGIN HDPE
HMOTNOST TKANINY180gr x mq320gr x mq320 gr x mq
EKOLOGICKÁ KOMPATIBILITA5/53/53/5
MAXIMÁLNÍ PLOCHA30mq36mq42mq
STÁLOST BAREV5/55/55/5
ODOLNOST PROTI VĚTRU*40-50 km/h51-62 km/h55-65 km/h
ODOLNOST VŮČI
STRAIN/GRANDINE
4/55/55/5
NEPROPUSTNOST1/52/52/5
VODA DEFLUZOVANÁ20%40%40%
RIZIKO KONDENZACE - - -
RESISTENZA ALLA
COLONNA D'ACQUA
000
VNÍMANÁ ČERSTVOST4/55/55/5
ODOLNOST PROTI PLÍSNÍM5/55/55/5
ODOLNOST PROTI ODĚRU4/55/55/5
NAPĚŤOVÝ ODPOR4/55/55/5
ROVNOMĚRNOST NAPĚTÍ2/54/55/5
STŘÍHÁNÍ TKANINs páskous páskouradiální
ROČNÍ ZÁRUKA ***234
NÁKLADY NA MQpřibližně 3€ za metr čtverečnípřibližně 25€ za metr čtverečnípřibližně 35€ za metr čtvereční/td>
DOSTUPNOST NA MÍRUNEANO (+8€/m2)ANO (+8€/m2)
 SCOPRILA!SCOPRILA!SCOPRILA!

* při správném použití tahu 45 kg na roh

** s minimálním sklonem 1 metr

*** záruka se uznává na výrobky instalované podle našich pokynů a pouze na výrobní vady


Akceptovat

Používáme také soubory cookie třetích stran, které zlepšují služby, navigaci a propagační akce Informace o ochraně osobních údajů