Objevte nový ekologický venkovní koberec "EF Maat"
V nabídce již od 1 349 Kč!

Kvalitní suroviny: příze Sunstop pro stínicí plachty

Odolná a dlouhotrvající plachtová markýza samozřejmě potřebuje kvalitní primární prvky. Proto se společnost Maanta snaží najít vysoce technické a výkonné materiály, aby zaručila kvalitní výrobek, který vydrží ve výborném stavu po dlouhou dobu.
Inspirován radiálním střihem, který navrhl Tom Schnackenberg v roce 1983 pro námořní plavidla, mohl náš tým studovat a testovat dokonalé švy, které by nejlépe utěsnily dvě nejlepší látky: Weathertech a Meshnet.
Nová technologie orientace vláken, řezání a následného prošívání umožňuje správné a rovnoměrné rozložení napětí. To však rozhodně nestačí: společnosti Maanta se podařilo zkombinovat digitální řezání a šití s extrémně technickou nití, takže vznikl výrobek, který se běžně používá na námořních lodích.

Příze Sunstop®
Takto se pro všechny naše ručně vyráběné plachtové markýzy používá příze Sunstop®, vysoce výkonná multifilamentní polyesterová příze. Nabízí pokročilou ochranu před ultrafialovým zářením a odolnost vůči vysokému pnutí. Tato příze je ideální pro venkovní aplikace, kde je třeba zachovat pevnost švu i při vysokém napětí a zabránit vyblednutí při vystavení UV záření.

Výhody
Sunstop® nabízí až 3 výhody oproti klasickým textilním vláknům:

  • Pokročilá ochrana proti UV záření: chrání před ultrafialovým zářením, má dokonalou kombinaci vláken, která udržuje stejnou konzistenci v průběhu času a má menší tendenci k degradaci.
  • Vynikající šití: má velmi dobrou celkovou pevnost při šití, použitý průměr je stálý a poskytuje větší jistotu při šití. Tyto drobné prvky zajišťují vynikající šicí výkon, kontinuální a nepřerušované šití a zabraňují přetržení látky nebo nitě.
  • Stálost barev: díky polyesterovému materiálu z více vláken je větší odolnost proti degradaci v průběhu času, ztrátě barev v důsledku blednutí, a to i vlivem atmosférických jevů a přímého ultrafialového záření.


Příze Sunstop® je ideální pro venkovní použití, v mořském prostředí, v automobilovém průmyslu, na terase, ve stanech a pod slunečníky. Všechny vlastnosti pevnosti a odolnosti se snoubí v kvalitním výrobku a zaručují dlouhou dobu používání při maximálním výkonu. Společnost Maanta se vždy snažila vytvářet špičkové výrobky, počínaje výběrem nejlepších surovin na trhu: vynikající nitě vhodné pro voděodolné i prodyšné tkaniny; automatizované a digitální střihací a šicí stolice; plně utěsněné švy; mimořádně pevné, vysoce výkonné tkaniny; praktické nastavitelné boční popruhy; rohové desky z nerezové oceli 316.
Konečný výsledek? Vysoce kvalitní a výkonná plachtová markýza. Výrobek, který lze napínat velkou silou bez rizika roztržení nebo zlomení a který poskytuje optimální stín a ochranu pro váš venkovní prostor.

Produkt přidán do seznamu přání