Představujeme vytvoření elegantního dehoru u bazénu v jihozápadní Francii. Léto v Okcitánii se vyznačuje slunečnými a teplými dny, i když se občas objeví déšť a zejména bouřky.
 
Náš klient proto hledal elegantní a zároveň funkční řešení, které by zastínilo jeho bazén a odpočinkovou zónu. Řešení, které by vytvořilo příjemný stín, ale zároveň chránilo před deštěm a letními bouřkami.

K dispozici byly dva prostory: odpočinková zóna u bazénu s proutěným stolem a židlemi a plně vybavená venkovní kuchyně s grilem a pecí na dřevo. Cílem je zkrátka co nejlépe využít léto a chvíle ve společnosti.

Dynamika stínových plachet
Zvoleným řešením je hra dvou plachet Solaria HDPE, jedné pro zakrytí obývacího prostoru a druhé pro zakrytí kuchyně u bazénu.
Volba barvy Graphite poskytuje dodatečný odstín, ale také nádech elegance a moderního stylu, který se dokonale hodí k modernímu domku. Moderní design interiéru v antracitových tónech vytváří rafinované a pohodlné prostředí.
Zvolená tkanina je HDPE: 320 g panenského polyethylenu. Je ideální volbou pro zastínění, relaxaci na chladnějším vzduchu a ochranu terasy před letními bouřkami a krupobitím.

Design a odolné příslušenství
Příslušenství je také plně sladěné. Zákazník si vybral sloup Ulisse se sklonem 75° a antracitovou povrchovou úpravou. Tento výrobek je dokonalou kombinací funkčnosti a designu. Design, protože jeho eliptický profil a sklon jej předurčují k tomu, aby se skvěle hodil do moderního prostředí vily. Funkční, protože díky více kotevním bodům mohl zákazník ke konstrukci ukotvit několik plachet. Kromě toho konstrukci dále vyvážilo příslušenství pro zesílení zad.

Jako nástěnné kotvy byly vybrány Kit Musclex3 a SimplE: díky námořnickému lanu, které je zbarveno stříbrně, aby vše drželo na svém místě, umožňují hrát si s rozměry. Sada Muscle x3 zajišťuje extrémní pevnost kotvy, zatímco šňůra sady Simple Kit umožňuje ukotvení plachty k tyči Ulysses umístěné nad bazénem.

Děkujeme Sebastien, že se s námi podělil o tyto nádherné fotografie!

Zakoupené produkty:
2 x SolariA Prodyšná Plachta - Graphite HDPE - na míru
1 x Ulisse - Sloupek pro sluneční plachty - antracit - sklon nosného 75°
1 x Zesílení zad
4 x Sada ukotvení do zdi SimplE
1 x Nástěnný držák sady Kit Muscle x3 s posilovačem trakce

Related products

851,73 Kč 979,00 Kč
Sada Muscle x3 dokáže ztrojnásobit sílu působící na vlasec díky mechanickému náskoku kladek. Je to jednoznačně nejúčinnější systém pro napínání stínicí plachty, aby byla bezpečnější proti větru a lépe odváděla dešťovou vodu. Je specifický, ale snadno se instaluje. Má velkou toleranci: nemusíte být příliš přesní při výpočtu celkových rozměrů, protože díky...
Kotva do zdi SimplE je navržena tak, aby nabízela funkčnost za bezkonkurenční cenu. Na rozdíl od jiných sad na trhu jsme raději vyvinuli vlastní kotvení, které je dobře dimenzováno na zatížení, kterému jsou vystaveny sólo plachty. Vytvořili jsme proto robustní desku o rozměrech 9,4 x 9,4 cm, silnou 3 milimetry se 4 dobře dimenzovanými otvory. Jedině s...
Solaria prodyšná je stínicí plachta s paprsčitým střihem vyrobená z prodyšné látky Meshnet® HDPE 320 , která chrání před intenzivním horkem, krupobitím a také před UV zářením a silným větrem. Je ideálním řešením pro zakrytí venkovních prostor, jako jsou zahrady, terasy, střešní terasy a parkovací stání. Paprsčitý střih: lepší rozložení napětí a větší...
4 863,20 Kč 6 079,00 Kč
Ulisse, tyč na stínicí plachtu, která kombinuje robustnost, design a funkčnost. Je vyroben z eliptického ocelového designu a nabízí bezkonkurenční pevnost v ohybu ve srovnání s kulatými trubkami. Je to praktické a bezpečné řešení pro všechny plachty Maanta.Díky 6 kotevních bodů, Ulisse umožňuje dobré nastavení kuželu stínu. Eliptická ocel 101 x 50,8 x 2...
Kotvení

Zesílení zad

Maanta
609,00 Kč
Zadní vzpěra Muscle x3 je příslušenství, které pomáhá dále stabilizovat tyče plachty stínu Maanta.Díky sadě Muscle x3, kterou je vybaven, bude snadné generovat sílu a napětí k vyvážení přední síly plachty.Tímto způsobem budeme moci přidat další stabilitu a napětí celé konstrukci, která bude proto odolnější vůči větru a dešti.Sada obsahuje Matice T...
Produkt přidán do seznamu přání