Nic nevypovídá o japonské zahradě tak jako jezírko s koi. A nic nevypovídá o japonské zahradě tak jako jezírko s koi. A nic nevypovídá o slunci tak jako plachta Maanta! Podívejme se na Michaelovu instalaci, která ohromí každého, kdo má zálibu v japonské kultuře. Nebo spíše pro japonskou zahradu, protože japonská zahrada má svou vlastní uměleckou filozofii.

Japonská zahrada: charakteristika
Především je třeba o něm přemýšlet jako o uměleckém díle, nad kterým je třeba se zamyslet. Je to proto, že uměřenost zahrady, která je vnímána jako zásah člověka do přírody, je interpretována jako umělecké dílo vyjadřující vztah mezi člověkem, který zahradu vytvořil, a okolním světem.
Při pohledu na Michaelovu zahradu si tak můžeme představit, jak ležíme v rozjímání na lehátku a pozorujeme pohyb koi kaprů v bazénu před námi. Je to typický prvek japonské zahrady, protože připomíná přírodu. Také barvy Michaelova domu jsou přirozené: japonská fasáda v béžových odstínech lemovaná černou barvou oken v nás vyvolává představu stability a pevnosti. Oko diváka tak osciluje mezi robustní konstrukcí a zahradou, která má být obrazem.

Prodyšná plachta: 100% ochrana před sluncem a zaručená svěžest
Michael potřeboval zastínit vchod do jezírka s koi. Je to proto, že koi slábnou, pokud teplota v jejich obydlí překročí 25 °C. V létě je to problém. Ale problém, na který jsme snadno našli řešení! Žádná jiná konstrukce než plachta Maanta nebyla vhodná. Cokoli jiného by rozhodně zničilo přitažlivost japonské zahrady. Zde je plachta prodyšná Meshnet HDPE Sail, ideální pro ochranu před sluncem a udržení chladu v prostoru pod plachtou: teplo ve skutečnosti stoupá nahoru a ven přes "síťovou" konstrukci HDPE tkaniny.

Odstín se stylem
Ivory barva plachty připomíná béžové tóny domu a ornamentální sochy a vytváří tak chromatickou harmonii. Plachta je čtvercová o rozměrech 5x5, takže vytváří dostatečný stín jak pro zakrytí jezírka s koi, tak pro zastínění vchodu. Dva rohy byly upevněny pomocí nástěnných kotev Muscle x 3 s béžovým námořnickým lanem, zatímco další dva byly ukotveny k 90° základním sloupy Alu-Simple v antracitové barvě, aby připomínaly černou barvu oken a vstupních dveří a lehátek.

Sloupky Alu-Simple: snadné přizpůsobení zastíněné plochy
Díky variabilní výšce sloupů lze plachtu ukotvit výše nebo níže v závislosti na pohybu slunce a vytvořit tak dokonalý stín. Pro Michaela je důležité, že stín udržuje jeho koi v chladu po celé léto, a náš Saill HDPE to zaručuje na 100 %.
Zamyslete se chvíli nad krásou této plachty a nad tím, jak dobře splývá s okolím a vytváří dojem obrazu.

Děkujeme ti, Michaeli, že ses s námi podělil o svou nádhernou instalaci.

Použité produkty:
2 sloupy Alu-SimplE - anthracite - Sklon nosného 90°.
1 Saill Prodyšná Plachta - Ivory HDPE - 5x5
2 Nástěnný držák sady Kit Muscle x3 s posilovačem trakce
2 Nerezová ocel M8 + 2 nylonové podložky
2 Pozinkované M8 eyebolt + 2 nylonové podložky + T matice
1 Karabina z oceli D60
Produkt přidán do seznamu přání